CILJ - NE IZGUBITI

Hajduk u Bukureštu počeo europski put

29.07.2010 u 21:51

U Bukureštu se igra prva utakmica trećeg pretkola Europske lige između Dinama i Hajduka. U ovim natjecanju splitski prvoligaš je jedini hrvatski predstavnik, jer su ranije ispali Cibalia i Šibenik

Treba spomenuti kako na stadionu nema Torcide, jer im je Uefa zabranila dolazak.

Dinamo B.: Curca – Homei, Moti, Scarlatache, Pulhac – Margaritescu, N'Doye – Torje, Adrian Cristea, Munteanu - Andrei Cristea
Hajduk: Subačić – Režić, Maloča, Vejić, J. Buljat, Strinić – M. Ljubičić, Ibričić, Andrić, Oremuš, An. Sharbini

92' - Kraj utakmice
90' - Strinić je izbio loptu sa same crte i spriječio Rumunje da u Split dođu s tri gola prednosti.
85' - Hajduk pokušava doći do drugog gola, ali Rumunji otklanjaju sve opasnosti
80' - Strinić je pogodio gredu, lopta se odbila do Tomasova koji je u mat situaciji pucao pored gola
76' - Ganea je opalio s 20-ak metara, ali nije bio precizan
70' - 3:1 - GOOOOOL - obrana Hajduka izbila je loptu glavom, ali iz drugog plana ušao je Kone i snažno opalio te pogodio mrežu nemoćnog Subašića
65' - 2:1 - GOOOOOL Ibričić je okomitom loptom pronašao Tomasova koji se oslobodio čuvara te precizno pogodio donji desni kut rumunjskih vrata
63' - Novi pokušaj domaćina iz daljine, Subašić je jedva odbio u korner
62' - Hajduk sve teže parira Dinamu
59' - Nova prilika za Dinamo, Cristea je dobio loptu s lijeve strane, samo ju je lagano dotaknuo, ali po sreću Hajduka lopta je prošla pored lijeve vratnice
58' - Još jednom N'Doye iz daljine, ali ravno u Subašića
56' - N'Doye je pokušao snažno s 30 metara, ali lopta je prošla pored lijeve vratnice
52' - Torje je pucao, a odbijenu loptu je u nastavku akcije Cristea udario glavom. Lopta je pogodila Vejića u ruku, ali sudac se nije oglasio
50 - Lukav pokušaj Ibričića, ali skinuo je Curca ispod grede
48' - Rumunji sada čekaju na svojoj polovici da zaprijete iz kontre
46' - Krenulo je drugo poluvrijeme

45' - Kraj prvog poluvremena
44' - Brkljača je ušao umjesto ozlijeđenog Ljubičića kojeg je pogodila lopta
42' - Strinić je iz slobodnaka pucao ravno u vratara
39' - 2:0 - GOOOOOL - Pucao je Andrei Cristea, Subašić je katastrofalno reagirao, lopta se odbila od vratnice, a Ganea je s dva metra samo loptu pikuno u mrežu
35' - Još jedno opasno ubacivanje Ibričića, a Andrić je zamalo zakasnio
32' - Ibričić je izveo slobodnjak s desne strane, a Vejić je napravio prekršaj u napadu. Hajduk je bolji u zadnjih deset minuta
27' - Iz daljine je opalio Buljat, ali još bolje je obranio Curca
25' - Ubacivanje Režića s desne strane, a Anas je iskosa na drugoj vratnici s nekoliko metara pucao pored vratnice
18' - Fantastična lopta Ljubičića, Ibričić je izašao pred vratara, ali i pucao ravno u njega. Šteta
17' - Anas je bio u situaciji jedan na jedan, ali si je dao prejak for pa je prilika propala
16' Hajduk nema ideje, prelako njegovi veznjaci gube loptu
14' - Splićani su donekle uspostavili ravnotežu, ali prema naprijed su nemoćni
10' - Hajduk još nije zaprijetio
6' - 1:0 - GOOOOOL - Andrei Cristea je bio precizan s bijele točke
5' - Opet su pobjegli Rumunji, a Subašić je srušio napadača Torje i napravio 11-erac
3' - prva prilika za domaćina, opalio je sa 14 metara Torje,a  Subačić je odlično obanio i spasio 'bile'
2' - Na stadionu koji prima 15 tisuća je oko osam tisuća ljudi,
1' - Počela je utakmica u Bukureštu