Hrvatska u lovu na prvi nogometni finale

• Autor: Borut Šips
  • 27.7.2010 20:49:28
  • 27.7.2010 18:40:26

Hrvatska nogometna U19 reprezentacija bori se za finale Eura protiv domaćina Francuske. U slučaju uspjeha momčad Ivana Grnje postat će prvi noggometni sastav u povijesti Hrvatske koji će se boriti za službeni naziv europskih prvaka

KRAJ: 2:1 za Francusku

90' - Punčec puca preko gola, sudac dodaje tri minute
86' - Kramarić opet probija lijevu i puca iz mrtvog kuta umjesto da traži Vukušića u sredini
83' - bakambu se pritajio s lijeve strane, dobio loptu i iz prve, 'Henryjevski' pogodio suprotni kut
83' - Gol za Francusku
82' - opasna kontra Francuza, ali lopta je ipak izbijena
79' - žuti karton i za Punčeca
78' - Delač lijepom paradom brani suprotni kut od šuta Lacazettea
77' - Kramarić je unio živost u hrvatski napad, očito ima dozvolu Grnje za driblanje
76' - Francuzi mijenjaju Tafera za Bakambua
74' - ozlijedio se Andrijašević, ulazi Punčec
72' - komentatori Eurosporta nisu u dilemi - trebao je biti suđen penal
71' - Kramarić dribla do 16, ulazi, a sudac ne vidi povlačenje za dres. nakon toga Francuz lijepo uklizava
68' - izlazi ozlijeđeni Sunu, ulazi Lacazette
68' - Kakuta je svake dvije minute u opasnoj situaciji ali, srećom, sklon je kompliciranju
65' - dva opasna šut Hrvatske, ali francuski braniči sjajno blokiraju
62' - Francuzi su puno bolja momčad u nastavku
59' - u tri minute dva žuta za Hrvatsku. Upozoreni su Rugašević i Vrsaljko
58' - umjesto Tičinovića ulazi Kramarić
57' - opsada hrvatskog gola, ali Delač nije u neposrednoj opasnosti
52' - Vukušić traljavo puca s 18 metara
51' - Delač odbija žabicu Griezmanna u korner
49' - Francuzi su bolje krenuli u nastavak
46' - Jonjić zaustavlja Kakutu u zadnji tren
46' - treneri nisu napravili niti jednu izmjenu

PRVO POLUVRIJEME: 1:1

45' - bez uzbuđenja do odmora
41' - Hrvatska se od šoka pokušava pribrati udarcima s nesuvisle daljine
38' - Delač nije imao izgleda protiv budućeg suiggrača iz Chelseaja
38' - Tičinović užasnom greškom (lopta glavom u srce 16) gura Kakutu u zicer, ovaj rutinirano pogađa
38' - GOL ZA FRANCUSKU
35 ' nakon kornera Ademi glavom puca preko gola, sudac mu sudi još jedan sumnjiv prekršaj
34' - Hrvatska je u bunkeru i čeka razvijanje protuudara
32' - Sunu desnom sipa lažnjake, pa ljevicom s 15 metara pogađa stativu Delačevog gola
31' - obrana Hrvata 'pukla' je po sredini ali Kolodziejcak nije precizan s 20 metara
30' - novi, ali ovaj puta bezopasan, pokušaj Hrvatske glavom nakon prekida
29' - Ozobić s 23 metra gađa iz slobodnjaka. Snažno ali previsoko
26' - Tičinović vuće loptu i mlako puca s 25 metara
24' - Griezmann krade loptu našoj obrani, ali Delač lako hvata prilično jak udaraca s 20 metara
22' - Francuzi dominiraju, ali naša obrana i dalje je čvrsta
20' - Glumac je skrivio prekid u opasnoj zoni, ali Kakuta gađa visoko iznad grede
17' - Francuzi su probili desnom stranom, ali Tafer (ometan) s prve stative gađa pored gola
14' - Hrvatska se uspješno brani s devetoricom igrača unutar 35 metara od Delačevog gola
11' - Vukušić je vrlo živahan, ali je usamljen među plavim braničima
9' - suđen fantomski faul Vukušića na sredini, nadamo se da sudac neće pretjerivati u pomoći domaćinu
8' - Francuzi su počeli suvislije kombinirati u sredini
6' - Hrvatska je sjajno otvorila dvoboj
5' - nakon kornera i dugog dodavanja po 16 Andrijašević glavom prebacuje slabo branjen gol
3' - Pamić ubacuje, Ademi glavom sprema loptu pod gredu
3' - GOOOOOOOOOOOOOL za Hrvatsku
2'- sudar glavama Andrijaševića i Coquelina, bez posljedica

Kapetansku vrpcu Hrvatske od Kelića koji polufinale propušta zbog kartona preuzela je Hajdukova nada Franko Andrijašević.

Sastavi:

FRANCUSKA: Diallo, Nego, Mavinga, Faure, Kakuta, Fofana, Tafer, Sunu, Griezmann, Coquelin, Kolodziejcak
HRVATSKA: Delač, Vrsaljko, Glumac, Jonjić, Rugašević, Ademi, Andrijašević, Pamić, Ozobić, Tičinović, Vukušić