Estonija izborila novi remi protiv Hrvatske

• Autor: S. Škrlec
  • 26.5.2010 22:21:17
  • 26.5.2010 20:18:00

Mini-ciklus prijateljskih utakmica, hrvatska nogometna reprezntacija večeras zatvara u Tallinu. Iako je Estonija trebala 'glumiti' Latviju, suparnika u sljedećim kvalifikacijama, Bilić nema sve igrače i smisao ovog testa je pod velikim upitom

Bez napadača na koje računa u sljedećim kvalifikacijama, Slaven Bilić morao je sastaviti momčad za večerašnju utakmicu protiv Estonije. Istina, bilo je tu i objektivinih, ali i subjketivnih razloga za otkazivanjem nastupa u Tallinu, pa je test zapravo vrlo diskutabilan. istina, izbornik Bilić tvrdi da će isprobati nove mlade igrače, ali u najavi je tvrdio kako se ovi ispiti iščekuju vrlo ozbiljno. No, kada je Ivan Rakitić prvi napadač, onda je jasno da je o ozbiljnosti teško govoriti.

Inaće, ovo je šesta međusobna utakmica Estonije i Hrvatske, a naša reprezenatcija dosad je slavila pet puta. Jedini remi odigran je u Osijeku, kada su Estonci izvukli 0:0.

Tekstulani prijenos pratite ovdje.

90' - Kraj utakmice, koja je završila bez pogodaka 0:0
88' - kiša i dalje pada, Hrvatska i dalje ima jalovu inicijativu, ali ništa se bitno ne događa
73' - Rakitić odlično proigrao Gabrića, ali ni on a potom ni Badelj nisu uspjeli zapucati prema golu Estonaca
59' - Strinić je odlično povukao kroz sredinu, Rakitić proigrao Vidu, ali novi igrač Bayera malo je zakomplicirao
51' - u dobroj prigodi našao se Rakitić, nakon Badeljove požrtvovnosti, ali njegov udarac lijevom nogom otišao je kraj gola
46' - krenulo je drugo poluvrijeme, a u igri naših su Luka Vučko i Strinić; Gabrić je dobro povukao po desnoj strani, ubacio za Raktića, ali Pranjić nije stigao najbolje zahvatiti loptu

45' - kraj poluvremena u kojem je Hrvatska bila bolja, ali evidentan je izostanak i nedostatak pravih napadača

40' - Rakitić je izveo slobodnjak, ali također bezopasno po Pareika
37' - Dujmovićev udarac glavom otišao je preko gola
29' - prva intervencija Subašića, Vasiljev je pucao iz daleka, ali vratar Hajduka je bio siguran
25' - Hrvatska i dalje dominira, no bez konkretnijih prilika
12' . Rakitić je skoro kaznio grešku Estonaca, no uspio je samo izboriti korner; u nastavku akcije Pranjić je pogodio vratnicu
10' - Badelj je zapucao iz daljine, ali lopta je otišla malo preko gola; hrvatska unatoč igračkom deficitu bolje stoji od domaćina
4' - nakon ubačaja Vide, nasatla je gužva pred golom domaćina

15-tak minuta prije početka utakmice, u Tallinu je počela padati kiša, a Hrvatsku na Le Coq Areni bodri 20-tak hrvatskih navijača.

Estonija: Pareiko - Šišov, Stepanov, Piiroja, Sidorenkov - Puri, Vasiljev, Dmitrijev, Kruglov, Kink - Oper
Hrvatska: Subašić - Vida, Schildenfeld, Lovren, Čale - Dujmović, Pokrivač, Gabrić - Badelj, Pranjić, Rakitić.