Rakitić i Gabrić za slavlje nad Walesom

• Autor: tportal.hr
  • 23.5.2010 20:49:31
  • 23.5.2010 18:44:56

Poslije uspješno odrađene prijeteljske utakmice s Austrijom, pred 'kockastima' je novi suparnik. U Osijeku s početkom od 19 sati Hrvatska će odigrati drugu od tri zacrtane prijateljske utakmice, a nasuprot Bilićevim izabranicima stajat će Wales

Osijek i Gradski vrt domaćini su druge prijateljske utakmice hrvatske nogometne repezentacije. Izbornik Bilić je započeo s projektom kvalifikacija za Euro 2012. a prije nego što počnu prave utakmice, izbornik i stožer žele igrače provjeriti u prijateljskim utakmicama. Austrija je prošlu srijedu odrađena, a sada je na redu Wales. Tekstualni prijenos možete pratiti na tportalu.

Hrvatska - Wales 2:0 (1:0)
Strijelac: 1:0 Rakitić (45'), 2:0 Gabrić (82')

Hrvatska: Pletikosa, Lovren, Šimunić, Srna (od 75. Vida), Strinić, Vukojević (od 65. Dujmović), Rakitić (od 75. Pokrivač), Modrić, Mandžukić (od 90. Badelj), Petrić (od 46. Gabrić), Jelavić (od 46. M. Bilić)
Wales: Hennessey (od 46. Myhill), Rickets, Morgan, Williams, Nyatanga, Gunter (od 81. Ribeiro), Edwards, Stock (od 57. Bradley), Dorman (od 62. Taylor), Earnshaw (od 71. Robson-Kanu), Church (od 71. Vokes)

90+2' - završila je utakmica u Osijeku pobjedom Hrvatske 2:0
90' - izlazi Mandžukić, a ušao je Badelj što mu je debi za reprezentaciju
89' - navijači polako slave pobjedu nad Walesom
87' - bliži se kraj utakmice. Tayloru se pruža pomoć zbog ozlijede, ali će vjerojatn nastaviti susret.
82' - Modrić je krasno pronašao samog Gabrića koji pored istrčalog Myhilla šalje loptu u mrežu
82' - gool za Hrvatsku, Gabrić

78' - pucaju hrvatski reprezentativci iz svih pozicija, ali se je to dosta slabo
70' - vrlo dobar pokušaj Mate Bilića s 20 metara
63' - zaredale su se izmjene pa je tako pao i tempo utakmice
60' - i dalje se nastavljaju jalovi napadi hrvatske reprezentacije
56' - Bilić je krasno dodao Modrića koji puca sa 20-tak metara jako ali neprecizno
52' - Srna je lijepo ubacio, Mandžukić je najviši ali nije dobro pucao
49' - lukavo je Gabrić pokušao matirati velškog golmana, ali malo je bio neprecizan
48' - pokušao je Earnshaw iz teške situacije, no neprecizno
46' - započelo je drugo poluvrijeme
45+1' - završilo je prvo poluvrijeme u Osijeku
45+1' - slobodan udarac za Wales izveo je Earnshaw i malo iznad gola
45 - krasna akcija Jelavića i Rakitića te je Schalkeov veznjak sa 30 metara izvrsno naciljao i pogodio za vodstvo
45 - gool za Hrvatsku, Rakitić

40' - Srna je dobro ubacio do Mandžukića koji puca glavom, prebacuje velškog golmana, ali i gol
36' - za razliku od austrijskog izdanja, ovo osječko izdanje hrvatske reprezentacije nije baš reprezentativno
33' - Lovren je bio najviši u skoku nakon ubačaja Rakitića, ali lopta odlazi pored gola
30 - prošlo je pola sata igre a da nije bilo pravih prilika niti s jedne strane
28' - žuti karton za Velšane, dobio je Earnshaw
24' - odmah uzvraća Hrvatska preko Petrića ali od svega korner
24' - Wales postiže pogodak, no sudac sudi zaleđe. Opravdano.
22' - izgledna prilika za Hrvatsku. Jelavić je pobjegao svom čuvaru i pucao iskosa sa deset metara preko istrčalog golmana, ali malo pored gola
20' - sve konkretniji napadi hrvatske reprezentacije, no obrana Walesa je gusto postavljena i zaista ih je teško probiti
18' - gosti su mogli napraviti probleme hrvatskoj obrani, no Lovren je uspio izbaciti jedan ubačaj u peterac
15' - bez obzira što je vidljiva razlika u kvaliteti, Wales se pokazuje kako čvrsta i disciplinirana momčad
11' - Srna je izveo slobodni udarac sa 25 metara, preko gola
9' - pokušao je Jelavić efektno škaricama završiti jednu akciju, ali nije uspio zahvatiti loptu
8' - napadaju izabranici Slavena Bilića puno konkretnije, no to stvara jako puno prostora napadačima Walesa koji su par puta imali dosta prostora u protunapadu
7' - prekršaj Lovrena na Earnshawu zbog čega je dobio žuti karton
6' - već u ovim uvodnim minutama vidljivo je da je Wales koji je u Osijek došao bez svojih zvijezda, daleko inferiornija momčad od 'kockastih'
5' - steže se obruč oko gostujuće obrane, Mandžukić je probao podvaliti loptu do Petrića, ali ništa od svega
4' - lijepo je vidjeti ispunjen Gradski vrt
2' - Vukojević natrčava na jednu loptu i puca sa nekih 30 metara, ali neprecizno
1' - započela je utakmica u Gradskom vrtu, prvi su s centra krenuli gosti