TROFEJ ZA PUERTU

Sevilla na Nou Campu stigla do Kupa kralja

20.05.2010 u 08:14

Sevilla je osvojila Kup kralja nakon što je u Barceloni na Nou Campu svladala madridski Atletico 2:0 golovima Diega Capela i Jesusa Navasa

Po peti put u povijesti momčad iz Andaluzije stigla je do kraja u španjolskom kupu. Sevilla je povela već u ranoj fazi utakmice, u petoj minuti, preko Capela te je zatim prepustila inicijativu Atleticu. No Madrižani nisu uspjeli probiti čvrstu obranu suparnika koji je postigao drugi gol u prvoj minuti sudačke nadoknade preko Navasa.

Nogometaši pobjedničke momčadi posvetili su trofej bivšem suigraču Antoniju Puerti koji je preminuo 2007. u 22. godini od srčanog udara.

Atletico tako nije uspio završiti sezonu s dva trofeja, jer je prije tjedan dana osvojio Europsku ligu nakon pobjede nad Fulhamom (2:1).