Bayernu kup: Olić izborio penal i zabio

• Autor: Borut Šips
  • 15.5.2010 22:06:16
  • 15.5.2010 21:45:06

Nakon njemačkog prvenstva nogometaši Bayerna osvojili su i DFB kup. U finalu odigranom u Berlinu svladali su Werder rezultatom 4:0, a drugi gol djelo je hrvatskog napadača Ivice Olića

Werder je bio dodatna motivacija za Ivicu Olića jer je lani u kupu u polufinalu nokautirao njegov HSV. Obje godine Ivica je u dresu bavarske institucije i situacija se dramatično promijenila. Bayern je poveo u 35. minuti kada je Olić sjajno iz okreta poslao loptu kraj Mertesackera. Našao bi se u situaciji jedan na jedan s vratarom, ali branič je loptu 'obranio' rukom i siguran s bijele točke bio je Arjen Robben.

Taj je rezultat bio aktualan do poluvremena, a nade 'zelenih' iz Bremena u 53. je uništio baš Olić. Robben je izveo korner, lopta se odbila kod prve stative, gdje je najbrži bio Olić koji je špicom zabio kroz noge 'dežurnom' na toj strani gola. Posao su završili Ribery i Schweinsteiger, a Olić je igru napustio u 80. minuti dvoboja.

Danijel Pranjić nije ulazio u igru, a pred Bayernom, koji je uzeo dvostruku njemačku krunu, još je samo jedna zadaća - finale Lige prvaka protiv Intera u Madridu iduće subote.