RASPLET SERIE A

Inter i Roma pobijedili, ali i uzrujali svoje navijače

09.05.2010 u 17:54

Pobjedama u predzadnjem kolu Serie A i Inter i Roma zadržali su svoje prijašnje pozicije, no do njih su stigli uz dosta uzrujavanja svojih navijača. To znači da ćemo rasplet priče oko novog/starog prvaka Italije saznati za tjedan dana

Nogometaši milanskog Intera stigli su nadomak osvajanja petog uzastopnog naslova prvaka Italije, kolo prije kraja prvenstva zadržali su dva boda prednosti ispred prvog pratitelja Rome zahvaljujući 4:3 (3:1) domaćoj pobjedi protiv Chieva u pretposljednjem, 37. kolu.

Strijelci za Inter bili su Mantovani (14-ag), Cambiasso (34), Milito (39) i Balotelli (52), dok su pogotke za Chievo postigli Motta (13-ag), Granoche (60) i Pellissier (74).

Malo je nedostajalo da Inter osigura naslov i prije posljednjeg kola jer je Roma na svom terenu sve do same završnice gubila od Cagliarija, ali je na kraju ipak uspjela osvojiti tri boda koja su ju zadržala u igri za "scudetto" minimalnom 2:1 pobjedom. Gosti su poveli preko Lazzarija (73), a rezultat je s dva gola preokrenuo kapetan Rome Totti (79, 83-11m).

U posljednjem kolu Inter za ostvajanje naslova mora svladati Sienu u gostima. U slučaju da se to ne dogodi, Roma će biti prvak ukoliko pobijedi Chievo u Veroni.

Igor Budan igrao je od 79. minute za Palermo protiv Samdorije u susretu koji je izravno odlučivao o četvrtom mjestu. Susret je završio bez pobjednika, 1:1, pa je Sampdoria uoči posljednjeg kola zadržala dva boda više od Palerma i nalazi se na četvrtoj poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka sljedeće sezone.

Ivan Jurić odigrao je svih 90 minuta za Genou koja je na svom travnjaku svladala Milan sa 1:0, a Mato Jajalo je igrao od 59. minute za Sienu koja je na gostovanju kod Fiorentine u toskanskom derbiju odigrala 1:1.

Ranije otpisanima Sieni i Livornu pridružila se i Atalanta koja je izgubila sve izglede za ostanak 0:2 porazom na gostovanju kod Napolija.

Rezultati:
Napoli - Atalanta 2:0 (Quagliarella 43, 83)
Roma - Cagliari 2:1 (Totti 79, 83-11m / Lazzari 73)
Genoa - Milan 1:0 (Sculli 57)
Inter - Chievo 4:3 (Mantovani 14-ag, Cambiasso 34, Milito 39, Balotelli 52 / Motta 13-ag, Granoche 60, Pellissier 74)
Bologna - Catania 1:1 (Di Vaio 15 / Maxi Lopez 51)
Udinese - Bari 3:3 (Di Natale 21, 63, Pepe 26 / P. Barreto 18, Koman 38, Almiron 90)
Palermo - Sampdoria 1:1 (Miccoli 68-11m / Pazzini 54-11m)
Livorno - Lazio 1:2 (C. Lucarelli 33 / Rocchi 13, Brocchi 44)
Fiorentina - Siena 1:1 (Marchionni 15 / Vergassola 3)
Juventus - Parma 2:3 (Del Piero 16, Iaquinta 90+3 / Lanzafame 20, 40, Biabiany 85)