BUNDESLIGA

Olić pogotkom potvrdio Bayernov 22. naslov

08.05.2010 u 18:07

Minhenski Bayern je pobjedom protiv Herthe potvrdio novi naslov prvaka Njemačke. U pobjedi od 3:1 pogodak je postigao i Ivica Olić.

Nogometaši Bayerna iz Muenchena potvrdili su naslov prvaka Njemačke pobjedom 3-1 protiv Herthe u Berlinu u posljednjem, 34. kolu, a prvi pogodak na utakmici postigao je naš reprezentativni napadač Ivica Olić. Naš reprezentativac je doveo Bayern u vodstvo u 20. minuti svojim 11. prvenstvenim pogotkom, na 1-1 izjednačio je Adrian Ramos u 60. minuti, da bi pobjedu Bayernu osigurao Arjen Robben s dva pogotka u 74. i 87. minuti.

Olić je igrao do 78. minute kada ga je zamijenio Miroslav Klose, dok je Danijel Pranjić odigrao drugo poluvrijeme za Bayern. Bayernu je to 22. naslov prvaka Njemačke u povijesti.

Drugo mjesto je s pet bodova manje od Bayerna osvojio Schalke 04 koji je u posljednjem kolu odigrao 0-0 na gostovanju kod Mainza. Ivan Rakitić je igrao 90 minuta za Schalke.

Treće mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka osvojio je Werder iz Bremena iako je na svom terenu protiv Hamburger SV-a osvojio tek bod odigravši 1-1, jer je i Bayer iz Leverkusena na gostovanju kod Borussije iz Moenchengladbacha također osvojio tek bod odigravši 1-1, dok je Borussia iz Dortmunda izgubila na gostovanju u Freiburgu sa 1-3. Mladen Petrić je za HSV odigrao svih 90 minuta u Bremenu, dok je Ivica Banović igrao do 58. minute za Freiburg.

Uz već ranije otpisanu Herthu iz lige je ispao i Bochum koji je u izravnom dvoboju za ostanak na svom terenu izgubio od Hannovera 96 sa 0-3. Hannover je tako izborio ostanak, dok će Nuernberg, koji je kao domaćin svladao Koeln našega trenera Zvonimira Solde sa 1-0, igrati u dodatnim kvalifikacijama za ostanak protiv trećeplasirane momčadi druge lige, Augsburga.

Josip Šimunić igrao je čitavu utakmicu za Hoffenheim koji je protiv Stuttgarta odigrao 1-1 na svom terenu.

REZULTATI 34. KOLA:
Hertha - Bayern 1-3 (Ramos 59 / Olić 20, Robben 74, 87)
Werder - Hamburger SV 1-1 (Pizarro 58 / Van Nistelroooij 82)
Borussia M. - Bayer 1-1 (Brouwers 55 / Helmes 34)
Wolfsburg - Eintracht 3-1 (Misimović 22, Riether 31, Džeko 34 / Hal. Altintop 87)
Mainz - Schalke 04 0-0
Nuernberg - Koeln 1-0 (Ottl 88)
Hoffenheim - Stuttgart 1-1 (Vukčević 44 / Cacau 19)
Bochum - Hannover 96 0-3 (Bruggink 9, Hanke 23, Pinto 45)
Freiburg - Borussia D. 3-1 (Idrissou 60, P. Cisse 70, 90+4 / Barrios 47)