Fulham i Atletico finalisti u Hamburgu

29.04.2010 u 21:55

U Londonu je HSV prekrasnim golom zabio za vodstvo HSV-a, ali u nastavku, u samo sedam minuta domaćini rade preokret za prolaz u finale. Redsi su pobijedili, nakon produžetka 2:1, ali zbog Forlanova gola u finale je prošoa madridski klub. Finale je na rasporedu 12. svibnja u Hamburgu

FULHAM - HSV 2:1 (0:1)

90' + 2 Van Nistelrooy bio u idelanoj prigodi ali pucaoje kraj gola, nakon proigravanja Guerrera
86' - pred golom domaćih je Van Nistelrooy; ali loše puca
2:1 76' - korner domaćih nije dobro pratio Demel, a Gera je poentirao za vodstvo
74' - Pitroipa u solo akciji stigao do gol-prilike, ali pucao je kraj gola
1:1 69' - Davies je sjajnom akcijom i golom zaključio proigravanje Murphyja
68' - Petrić je sjajno proigrao Jarolima, ali njegov udarac brani Schwarzer
63' - Konchesky je izveo slobodnjak, ali Duffov udarac prolazi pokraj gola - velika prigoda domaćih
59' - gosti su pred golom gostiju, ali ubačaj Petrića zaustavili su obrambeni igrači Fulhama
58' - napad domaćih bitno je oslabljen jer je zamijenjen Zamora, najopasniji igrač domaćih
53' - Konchesky je faulirao Petrića
47' - Murphy je izveo slobodnjak iskosa s lijeve strane, ali nitko od igrača Fulhama ne stiže do lopte

Počelo je drugo poluvrijeme

33' - Jarolim prekršajem zasutavlja Murphyja, ali loše ispucana lopta s 22 metra
31' - domaćini su opet pritisnuli; Gera centrira ali loše
0:1 - 22' - prekrasnim udarcem iz slobodnjaka, sa 25 metara Mladen Petrić pogađa za vodstvo gostiju; to je Petrićev šesti gol u Europskom kupu ove sezone
18' - gosti iz Hamburga sve su opasniji
14' - Jarolim ubacuje a ispred Petrića  čiste domaćini
11' - Duff puca, ali Rost bez problema zaustavlja loptu
9' - gosti iz Njemačjke stilgi su pred gol domaćih, ali obrana domaćih rješava
2' domaćini su bolje otvorili utakmicu, a Zamora je već u dobrim prilikama, no Rost brani

LIVERPOOL - ATLETICO MADRID (1:0)

120' + 3 gotovo je u Liverpoolu; Atletico slavi prolaz u finale
113' - Simao je mogao riješiti pitanje finalista, ali loptu koju je potkopao prošla je preko vratnice
2:1 102' - Forlan je smanjio, nakon Reyesovog ubacvanja
101' - Jurado je opasno pucao kraj gola
2:0 94' - Benayoun je doličnim udarcem iskosa, s lijeve strane, pogodio suprotni kut De Geaa

Igrat će se produžeci

87' - Forlan je odlično proigran, ali je bio u zaleđu
81' - Johnson je dobro pucao, ali golam je pažljiv i izbio je loptu u korner
64' - udarac Kuyta s 20 metara ali nedovoljno opasan
54' - Assuncao je pucao s lijeve strane, ali otišao preko gola
47' - Simao je imao veliku prigodu za goste

1:0
44' - Aquilani je donio vodstvo 'redsima'
34' - Gerrard s lijeve strane iz slobodnjaka, ali De Gea je 'budan'
32' - nakon slobodnjaka Agger glavom pogađa mrežu gostiju, ali sudac je poništio gol
28' - Agüero je zaobišao Reinu, ali loše je pucao
25' - ubačaj Mascherana s desne strane ali Kuyt potkoljenicom prebacuje preko gola
18' - Raul Garcia uputio jak udarac, ali Reina brani
15' - Atletico se postavio poput Mourinhova Intera; tek su jednom pokušali zaprijetiti Reini
11' - Aquilani puca s 18 metara, ali ravno u vratar De Geaa
 8' - 'redsi' su nešto bolji od Španjolaca, ali bez većih prigoda; Babel je centrirao ali nitko ga ne prati od suigrača