Bayern lovi osmo, a Lyon svoje prvo finale

• Autor: D. S.
  • 27.4.2010 10:36:43
  • 27.4.2010 9:59:23

Na rasporedu je uzvratna utakmica polufinala Lige prvaka između Lyona i Bayerna (utorak, 20.45 sati). Prvi okršaj u Münchenu završio je slavljem Bavaraca 1:0

Bayern je na dobrom putu da nakon svojeg 13. polufinala izbori osmu završnicu. Pogodak Robbena potvrdio je nadmoć bundesligaša u prvih 90 minuta , ali na Gerlandu će biti druga priča. Domaćin vjeruje u pothvat i svoje prvo europsko finale, a u gradu je euforija, svih 40 tisuća ulaznica je razgrabljeno prije 12 dana.

Gol Robbena
'Proveli smo tri dana izvan grada, kao što smo napravili i prije utakmice s Realom, tako da smo imali mir i tišinu. Mislim da nedostatak iskustva nije problem. Bayern je samouvjeren i ima razloga za to, jer je dominirao u prvoj utakmici. No neka samo budu puni samopouzdanja. Moramo biti koncentrirani, ali uvjeren sam da možemo pobijediti bilo koju momčad u Europi', najavio je strateg francuskog prvoligaša Claude Puel.

Nijedan sastav neće biti s najjačih 11. Gostima zbog kartona nedostaju Ribery i Pranjić, dok su zbog ozljeda upitni Van Buyten, Timoščuk i Demichelis. Kod domaćina sigurno nema Toulalana koji je pocrvenio u prvom ogledu, a na ozljede se žale Cris, Boumsong i Bodmer.

'Kada sam vodio momčadi u Nizozemskoj, uvijek sam govorio svojim igračima da se njemačke momčadi bore do posljednje minute. Tako mora biti i sada. Imamo veliku želju za uspjehom. Dosad smo uvijek pronalazili pravi odgovor. Uvijek igramo napadački, pa taktiku nećemo sada mijenjati, nećemo se braniti i paziti da ne primimo gol', najavio je nizozemski stručnjak na klupi Bayerna Louis van Gaal.

Što se tiče statistike, nakon minhenskog okršaja Bayern protiv Lyona ima tri pobjede, dva poraza i dva remija. U tri dvoboja s francuskim klubovima u nokaut fazi Bavarci su bili dva puta uspješniji, dok je Lyon u pet dvoboja u nokaut fazi s bundesligašima dva puta prošao dalje. Bavarci protiv francuskih klubova imaju u 25 utakmica 11 pobjeda, devet poraza i pet remija, a Lyon protiv bundesligaša u 23 utakmice ima 11 pobjeda, devet poraza i tri remija.

Od hrvatskih nogometaša Ivica Olić bi trebao zaigrati za Bayern od prve minute, njegov suigrač Danijel Pranjić ima žute kartone, dok za Lyon Dejan Lovren nema pravo nastupa, jer je ove sezone igrao u Europi za Dinamo.