NA PUTU DO SCUDETTA

Sampdoria zaustavila Romu i pomogla Interu

25.04.2010 u 21:39

Iako je Francesco Totti donio Romi prednost još u prvom dijelu, gosti iz Genove u nastavku su preko Pazzinija zabili dva gola i stigli do velike pobjede i za sebe, ali i za milanski Inter koji je ostao sam na vrhu tablice

Tri kola prije kraja prvenstva u Italiji možda je i riješeno pitanje prvaka. Naime, Roma je porazom od Sampdorije na domaćem terenu, unatoč vodstvu 1:0, vrh tablice prepustila Interu. Naravno, taj poklon Mourinho i njegova momčad pokušat će zadržati do kraja, a za tako nešto sigurno imaju i znanja i iskustva.

Za Romu je sve krenulo dobro kada je Francesco Totti zabio za vodstvo u 15. minuti, no u drugom poluvremenu Sampdorija je preokrenula rezultat golovima Giampaola Pazzinija u 52. i 85. minuti.

Ovo je bilo prvo posrtanje Rome nakon šest uzastopnih prvenstvenih pobjeda. Tri kola prije kraja vodeći je Inter sa 73 boda, a slijedi Roma sa 71.