EUROPSKA LIGA

Forlan za pobjedu Atletica, bez golova u Hamburgu

22.04.2010 u 20:45

U četvrtak su na rasporedu prve polufinalne utakmice Europske lige. Nakon više od 24 sata putovanja autobusom Liverpool je stigao u Madrid gdje ga čeka Atletico, dok Petrićev HSV na svom stadionu dočekuje iznenađenje ovog natjecanja londonski Fulham

Poslije uzbuđenja koje su priredili polufinalisti Lige prvaka, na redu su prve utakmice polufinala Europske lige u kojima se sastaju madridski Atletico i Liverpool te HSV protiv Fulhama. Od hrvatskih predstavnika u ovoj fazi natjecanja ostao je samo Mladen Petrić.
HSV – Fulham0:0

HSV: Rost – Demel (od 82. Rincon), Boateng, Mathijsen, Aogo – Ze Roberto, Jarolim, Pitroipa, Trochowski – Guerrero (od 72. Petrić), Van Nistelrooij
Fulham: Schwarzer – Konchesky, Hangeland, Hughes, Baird – Davies, Murphy, Etuhu, Duff – Gera, Zamora (od 51. Dempsey)

Atletico Madrid – Liverpool1:0 (1:0)
Strijelac:
1:0 Forlan (9')

Atletico Madrid: De Gea – Ujfaluši, Perea, Paulo Assuncao, Alvaro Dominguez, Antonio Lopez – Reyes (od 90. Camacho), Raul Garcia, Simao – Jurado, Forlan (od 85. Salvio)
Liverpool: Reina – Agger, Kyrgiakos, Carragher, Johnson – Kuyt, Lucas, Mascherano, Benayoun (od 84. El Zhar) – Gerrard - Ngog (od 64. Babel)

Dobra vijest je ta da se Petrić ipak donekle oporavio od ozljede te je na klupi HSV-a.

Završile su utakmce.
Atletico - Liverpool
90+2 - izmjena u Atleticu, izašao Reyes, a ušao je Camacho
HSV - Fulham
90+1 - žuti karton za Trochowskog i zbog toga neće moći igrati u Londonu
90' - opet prijeti Petrić, ali neprecizno
89' - Petrić prijeti, ali neprecizno
85 - izmjena kod Atletica, izašao Forlan, a ušao Salvio
84' - izmjena kod Liverpoola, izašao Benayoun, a ušao je El Zhar
HSV -Fulham
82' - i treća izmjena kod domaćina, izašao je Demel, a ušao je Rincon
79' - Aogo prijeti, ali neprecizno
76' - opet su opasni gosti i opet Ujfaluši, no neprecizno
76' - Hamburška momčad sve više pritišće i u ovim minutama se igra pred golom Fulhama
73' - domaćini opsjedaju gol Fulhama. Zaprijetio je Jarolim, a Schwarzer refleksno obranio
72' - izmjena u HSV-u, izašao je Guerrero, a ušao je Petrić
71' - krenuli su na sve ili ništa domaćini, sad je zaprijetio Trochowski, a Schwarzer opet brani
70' - nezgodan udarac Pitroipe, Schwarzer posljednjim naporom brani
69' - Trochowski je odlično ubacio, loptu je glavom loše zahvatio Van Nistelrooij
67' - Gera dobiva žuti karton
67' - ubačaj u kazneni prostor Fulhama, ali golman Schwarzer hvata loptu
64' - izmjena u 'redsima', izašao je Ngog, a ušao je Babel
63' - u Madridu nema nekih zanimljvijih događanja. Domaćini su ti koji imaju incijativu, ali promjene rezultata nema
62' - Gera je probio lijevu stranu, mogao je pucati, ali je ubacio u peterac, a sve je počistio Mathijsen
61' - puca Jarolim, neprecizno
60' - trener HSV-a Labbadia poslao je Petrića na zagrijavanje, što znači da bi ga mogli uskoro vidjeti na terenu
58' - opet prijeti madridska momčad, pucao je Simao, no neprecizno
55' - žuti karton za Bairda iz Fulhama, zbog toga neće moći igrati u uzvratu
54' - opet prijete domaćini i opet Forlan, ali neprecizno
51' - izmjena u redovima londonskog kluba, izašao je Zamora, a ušao je Dempsey

48' - puca Zamora, ali nebu pod oblake

47' - opasnost pred golom Schwarzera, ali obrana Fulhama rasčišćava ispred Van Nistelrooija
46' - krenuo je i nastavak
45' - završilo je prvih 45 minuta prvih utakmica polufinala Europske lige
43' - puca Pitroipa, ali daleko pored gola
41' - prijete domaćini preko Ujfalušija, no promjene rezultata nema
40 - Guerrero puca daleko iznad gola Schwarzera
36' - pokušavaju domaćini preko bokova ugroziti Schwarzera, ali zasad nemaju ideje kako probiti Fulhamovu obranu
35' - Forlan opet prijeti Liverpoolu, no neprecizno
31' - žuti karton za braniča HSV-a Mathijsen
29' - posljednjih minuta HSV stvara pritisak na obrambenu liniju Fulhama

25' - u Hamburgu pak nije upućen niti jedan udarac u okvir gola
25' - u 25. minuta koliko je odigrano u Madridu tek smo vidjeli jedan udarac u okvir gola i to je bio pogodak.
22' - u Madridu Liverpool živi opasno. U istoj minuti golmanu Reini su zaprijetili Ujfaluši te Reyes
21' - bez obzira što se HSV u dosadašnjem dijelu pokazao kao opasnija momčad, izglednih prilika nije bilo
19' -probudili su se i igrači Liverpoola, pucao je Gerrard, ali neprecizno
16' - moglo je biti opasno pred golom Fulhama, no ubačenu loptu Van Nistelrooij nije mogao stignuti
13' - opet prijete domaćini, ovog puta preko Raula Garcije, ali neprecizno

13' - Fulham prijeti preko Gere, ali na kraju od svega toga ništa
11' -
opet prijeti Atletico, no Forlan se našao u zaleđu
9' -
iz prve prilike na utakmici Atletico je poveo nakon greške obrana Liverpoola. Strijelac je Diego Forlan
9' - gool u Madridu
9' - Trochowski opet prijeti izdaleka, ali neprecizno
5' - za razliku od utakmice u Hamburgu, u Madridu nema nekih prilika u ovim uvodnim minutama
3' - ponovno prijeti HSV, ovog puta preko Trochowskog koji puca sa 20-tak metara, ali pored gola
2' - HSV prijeti preko Van Nistelrooija, no golman Schwarzer izlazi na vrijeme sa svog gola
1' - započele su utakmice polufinala Europske lige