PREMIERSHIP

Arsenalu srušeni snovi o naslovu

18.04.2010 u 17:17

Nogometaši Arsenala izgubili su dvoboj 35. kola Engleske lige kod Wigana (3:2), iako su do 80. minute vodili s 2:0.

U porazu koji znači i konačan oproštaj od borbe za naslov Arsene Wenger ponovno nije koristio Eduarda, kojeg nije postavio ni na klupu.

Arsenal je vodio pogocima Walcotta (41) i Silvestrea (48), da bi Wigan u zadnjih deset minuta izveo čudesan preokret zgodicima B. Watsona (80), Bramblea (89) i Nzogbie (90+1).

Wigan je ovom pobjedom i teoretski osigurao ostanak u Premijerligi.

U drugom dvoboju nedjeljnog programa 35. kola engleskog nogometnog prvenstva Aston Villa je kao gost svladala otpisani Portsmouth sa 2-1 (1-1), te se probila na šesto mjesto na ljestvici.

Portsmouth je poveo preko Michaela Browna (10), izjednačio je John Carew (17), a pobjedu Villi donio je Nathan Delfouneso (82).

Villa sada ima 58 bodova, šest manje od četvrtog Tottenham Hotspura i četiri manje od petog Manchester Cityja, dok sedmom Liverpoolu bježi za dva boda. Sva četiri sastava imaju za odigrati još četiri utakmice.