TEKSTUALNI PRIJENOS

Inter pobijedio Juve s 2:0 i ponovno predvodi Serie A

16.04.2010 u 20:28

Nakon što su u ovogodišnjem dijelu Serie A 'prosuli' velik broj bodova i Romi prepustili vrh ljestvice, Inter više nema pravo na kiks. U 34. kolu talijanskog prvenstva Jose Mourinho i njegovi igrači ugostili su Juventus

Ukoliko žele i dalje konkurirati za naslov prvaka Italije, igrači Intera večeras moraju dobiti Juventus. Težak je to suparnik u teško vrijeme za nogometaše koje vodi Jose Mourinho s obzirom da se valja spremati i za polufinale Lige prvaka protiv Barcelone koje je na rasporedu već u srijedu.

INTER - JUVENTUS 2:0(0:0)

Inter: Julio Cesar, Maicon, Lucio, Walter Samuel, Zanetti, Motta (od 46. Stanković), Cambiasso, Pandev (od 55. Balotelli), Sneijder (od 89. Muntari), Eto'o, Milito
Juventus: Buffon, Zebina, Cannavaro, Chiellini, Grosso, Melo, Sissoko, Marchisio (od 77. Salihamidžić), Diego, Del Piero (od 43. Poulsen), Iaquinta (od 73. Amauri)

90+3 Kraj utakmice. Inter je dobio Juventus i ponovno preuzeo vrh ljestvice Serie A
90+2' Muntari je asistirao natrčalom Eto'ou i Kameruncu nije bilo teško zaključiti utakmicu
90+2' GOOOOOOOOOL! 1:0 za Inter. Strijelac Eto'o
90' Igrati će se tri minute sudačke nadokande
90' Inter igra mudro i čuva loptu
89' Sneijder napušta igru, umjesto njega u momčad intera ulazi Muntari
88' Lijepo naciljan udarac Diega, ali brazilski golman hvata loptu
87' Chiellini osigurao 'slobodnjak' u duelu sa Stankovićem na 25 metara od Julia Cesara. Dobra prilika za Juventus
84' Nova gužva pred Buffonom, no obrana Juventusa nekako je izbacijal loptu daleko od svog gola
83' Sneijder lijepo pronašao Balotellija, no 19-godišnji crnoputi Talijan nije se snašao pred Buffonom
81' Lijepo dodavanje Eto'oa do Cambiassa u kaznenom prostoru Juventusa, ali lopta je nakon udarca opet otišla preko gola
80' 'Slobodnjak' za Inter sa 25 metara, pucao Balotelli, a lopta je uzdrmala gredu
77' Marchisio napušta redove Juventusa, ušao je Hasan Salihamidžić
75' Skraćeni korner je izveo Sneijder, lopta je stigla do Maicona, a Brazilac je malo tehnicirao, oslobodio se tako Amaurija i volejem svladao posve nemoćnog Buffona. Predivan pogodak za važno vodstvo Intera
75' GOOOOOOOOOL! 1:0 za Inter. Strijelac Maicon
74' Žuti karton za Chiellinija zbog oštrog starta nad Stankovićem. Slobodan udarac uz korner crtu za Inter
73' Zamjena u Juventusu; izlazi Iaquinta, ulazi Amauri
72' Duel Chielinija i Milita u kaznenom prostoru Juventusa, sudac Antonio Damato je ostao nijem
70' Šut Grossa prema Juliju Cesaru, ali to je bilo više dodavanje nego opasan šut
69' Novi korner za Inter, Milito promašuje s metar, dva od gola. Lopta odlazi pored gola
67' Juve igra klasični bunker, ali to čini jako dobro
65' Jako dobar udarac Stankovića pod prečku, Buffon brani i izbacuje u korner
62' Korner za Inter, loptu je u padu glavom zahvatio Walter Samuel, ali njegov udarac je otišao pored gola
60' Diego je dobro naciljao Cannavara iz kornera, ali njegov šut glavom lako je obranio Julio Cesar
59' Dobar prodor Marchisia, korner za Juventus
57' Lijepo ubacivanje Maicona, Milito nije dobro zahvatio loptu na pet metara od gola
55' Zamjena u momčadi Intera; umjesto Pandeva ulazi Balotelli
54' Eto'o sam pred Buffonom, ali umjesto da ili bolje puca ili doda do usamljenog Milita, Kamerunac je s igračem 'na leđima' pucao visoko iznad gola
53' Inter ima apsolutnu incijativu, ali napadi su mu jalovi. Zasad Juventusovi nogometaši s lakoćom rješavaju sve probleme u obrani
51' Šut Stankovića iz daljine, lopta je otišla visoko iznad gola
49' Obje momčadi nastavljaju s brojnim prekršajima
47' Dobar napad Juventusa, ali Julio Cesar je viši od Iaquinte
46' Zamjena u Interu, umjesto Motte ušao je Stanković
46' Inter je krenuo s centra i počelo je drugo poluvrijeme. Rezultat je 0:0, a Juventus od 37. minute ogra s igračem manje

45+2' Kraj prvog dijela
45' Igrati će se dvije minute sudačke nadoknade
45' Kompletna momčad Juventusa se brani na 30 metara, samo Iaquinta trčkara oko centra igrališta
43' Usamljeni Iaquinta puca s 256 metara, lak 'plijen' za Julia Cesara
43' Zamjena u momčadi Juventusa; izlazi Del Piero, ulazi Poulsen
40' Šut Eto'oa, Del Piero pravovremeno blokira udarac Kamerunca
37' Sissoko ponovno preoštar nad Zanettijem. Dobio novi žuti karton i odlazi u svlačionicu. Juve ostaje s 10 igrača
36' Sneijder pogodio 'živi zid'
36' Sissoko faulirao Milita, 'slobodnjak' na 18 metara. Dobra pozicija za ugrozu gola Gigija Buffona
35' Grosso 'čisti' ispred Maicona, bila je to obečavajuća pozicija za domaćine
34' Inter ima inicijativu, ali ne srlja. Lijepo gradi napade i najčešće prijeti preko bokova
32' Pandev u teškoj situaciji, ali ipak puca. Buffon lovi loptu
31' Izvrstan udarac Sneijdera s ruba kaznenog prostora, ali točno u Buffona
29' Nova kontra Intera, Milito neprecizan u dodavanju za Pandeva
28' Dobro ubacivanje Del Piera, ali Grosso nije zahvatio loptu
27' Inter je preuzeo inicijativu, no ni Juventus nije nekonkretan
26' Eto'o u dobroj prilici u kontri, ali Sissoko je u zadnji čas blokirao napadača Intera
23' Utakmica je sve nervoznija, ne prolazi niti minuta bez prekršaja na jednoj ili drugoj strani
20' Novi žuti karton za goste; Mello je bio preoštar u startu nad Pandevom, a nakon novog naguravanja 'požutili' i Motta i Sissoko
18' Žuti karton za Samuela i Chiellinija zbog naguravanja u kaznenom prostoru Intera
17' Motta izvrsno puca s 20 metara, Buffon lijepom paradom izbacuje loptu u korner
16' Inter je konačno došao do daha, ali kombiniranje njegovih igrača predugo traje
14' Prilika za Cambiassa, ali je obrana Juventusa ipak uz puno petljanja riješila problem
12' Sneijder puca snažno, ali preko gola
11' Prekršaj za Inter u opasnoj zoni. Pandev je u duelu sa Chiellinijem izborio priliku na 20-tak metara od Buffona
8' Inter konačno pred kaznenim prostorom Juvea. Lopta je ipak prespora da bi se obrana crno-bijelih ugrozila
7' Oštra lopta Diega, ali Milito odbija loptu nazad u polje
6' Juventus i dalje dominira, a Inter ne može prijeći centar. 'Slobodnjak' za Del Piera na 30 metara od Julia Cesara
4' Marchisio puca s 25 metara, lopta odlazi preko Interovog gola
2' Juventus ne posustaje, izvrstan udarac Del Piera, golman Intera se dobro morao ispružiti da obrani
1' Iaquinta je već u prilici, ali loše puca i Julio Cesar lako hvata loptu
1' S centra prvi kreće Juventus