24. KOLO

Pratite utakmice HNL-a na tportalu

10.04.2010 u 17:34

Na rasporedu su utakmice 24. kola T-Com Prve HNL. Utakmica između Istre 1961 i Zadra je završena (2:0), u 18 sati je na rasporedu šest utakmica, a derbi između Hajduka i Cibalije počinje u 20 sati. Najzanimljivije događaje s dvoboja pratite na tportalu

U utakmici koja je počela u 16 sati Istra 1961- Zadar domaćin je bio uspješniji i slavio pogocima Traorea (60) te Šehića (70).

Hajduk - Cibalia 2:1

90' - Kraj utakmice, zaslužena pobjeda domaćina

86' -
2:1 - Vukušić je iskoristio asistenciju Ibričića

82' -
Cibalia se u potpunosti povukla. Vukušić je ubacio, a Čop glavom s tri metra pucao pored lijeve vratnice

76' -
Jozinović je pao u šesnaestercu Cibalije, ali sudac se nije oglasio. Dvojbena situacija koja je uzrokovala prosvjede domaćina

66' -
1:1 Ubacio je Jozinović, a glavom pogodio Tičinović

63' -
0:1 gol Kresingera sa 16 metara. Subašić je bio nemoćan

63' - Sharbini je pucao s 18 metara, ali još jedan udarac 'bilih' odlazi preko gola

61' - Pojavilo se je i 30-ak navijača Cibalije koji nisu ništa propustili, utakmica je i dalje dosada

52' - Čop je prošao desnom stranom , ubacio, ali nikoga nije bilo na povratnoj lopti

45' - Kraj prvog dijela koje nije nikoga oduševilo

45' - Cernat je opet prošao po lijevoj strani, a pokušaj Tomasova glavom je neprecizan

44' - Ibričić iz slobodnjaka prebacuje živi zid, ali vinkovački vratar je na pravom mjestu

37' - Jozinović je ušao umjesto ozlijeđenog Strinića

35' - Subašić je lako ukrotio udarac Milardovića

30' - Hajduk je uzvratio, Cernat je došao do gol linije, njegovu povratnu loptu je samo Antololović odbio do Ibričića, no kapetan 'bilih' je s nekoliko metara prebacio vrata

29' - Dodavanje Pavličića za Barabana koji glavom puca u naručje Subašića

22' - Cernat s 25 metara nebu pod oblake

18' - požutio je veznjak gostiju Milardović

17' - Cibalia se brzo otvara

15' Sharbiniji je zapucao, ali previsoko preko gola

10' - Igra se na polovici Cibalije, ali nema nikakvih opasnosti za najbolju obranu lige

1' - Počela je utakmica u Splitu, Ibričić je po prvi puta ponio kapetansku traku

Dinamo – Lokomotiva 1:0

90' - Lokomotiva je mogla do izjednačenja, ali je Havojić glavom pucao pored lijeve vratnice

66' - Dodo je prošao između dvojice, ali ga je zaustavio Kelava

60' - I jedni i drugi nešto pokušavaju, ali vratari nemaju preteškog posla

55' - Nadigravanje na sredini se nastavlja, igrači jedne i druge momčadi pokazuju želju, ali Butina i Kelava su besposleni

45' - Kraj prvog dijela

40' - Sammir je pokušao iz slobodnog udarca, ali Kelava odbija loptu

35' - U Maksimiru je ravnopravna utakmica bez stopostotnih prilika. Gosti s Kajzerice su imali nekoliko dobrih situacija, ali nisu imali pravu završnicu

7' -1:0 Sammir je zabio iz dvojbenog jedanaesterca. U skoku u duelu bio je Mandžukić, a sudac je pokazao na bijelu točku. Kelava je pogodio stranu, ali nije uspio zaustaviti udarac

1' - U Maksimiru se okupilo tek tisuću gledatelja iako je ulaz bio besplatan

Osijek – Slaven Belupo 0:1

90' - Kraj utakmice, Osijek je još bez gola u Gradskom vrtu u proljeće

80' - Kardum je  skinuo zicer Tepuriću i zadržao nadu za Osijek

78'- Pelin spašava Slaven, posljednji je prijetio šorša, ali gostujući čuvar mreže je nesavladiv

64' - Poredski je lobovao domaćeg vratara Karduma, ali lopta je otišla preko grede

57' - Gosti vrlo lako čuvaju rezultat

50' - Siromašan nogomet se nastavlja

44' - Korektna utakmica bez velikih šansi s dosta trke i borbenosti

4' - 1:0 Mujanović je ostao sam nakon kornera i s nekoliko metara samo piknuo loptu u domaću mrežu

Croatia Sesvete – Inter 3:1

90' - Inter je izgubio bodove na koje je raučnao, ali Croatia je zasluženo iznenadila

71' - Sivonjić je smanjio iz sumnjivo dosuđenog jedanaesterca

46' - 3:0 Pokrajčić je izašao sam pred Delača i pogodio za hat-trick

26' - 2:0 Loša reakcija Zaprešićana u obrani, a Pokrajčić je to odmah kaznio

10' - 1:0 Pokrajčić je opalio s 30 metara i iznenadio Delača koji se nakon toga ispričavao suigračima

Međimurje – Rijeka 1:5

90' - 1:5 volej Golubovića s 25 metara za počasni gol78' - 0: 5 Đalović s bijele točke nakon što je netko od domaćina igrao s rukom61' - Golubović je pogodio stativu, ali kad te neće, onda te neće48' - 0:4 Gerc je bio brži od dva braniča Međimurja i najavio novim golom katastrofu Čakovčana31' - 0:3 Katastrofa je na pomolu. Gerc je još jednom zabio nakon što je loptu opet odbio Vuljanko nakon udarca Đalovića
30' - 0:2 Međimurje se raspalo, obrana je nakon prvog gola nesigurna, a Rijeka neumoljiva. Đalović je gurnuo za Štroka koji preskače loptu, a Kreilach zabija

21' - 0:1 Kreilach je slabo pucao, ali vratar Vuljanko je još lošije intervenirao i Gerc je natrčao te pogodio za gostujuće veselje

13' - Eliomar s pet metara neometan je propustio dovesti domaćina u prednost. Međimurje je bolje, Rijeka ni ne izlazi iz svoje polovice.

Karlovac – Varteks 1:1

90' - Frljužec je propustio priliku za pobjedu Varteksa, a Tokić kod Karlovca

70 - Karlovac je sve opasniji

51' - Niko Tokić je pogodio za izjednačenje iako Karlovac nije izgledao dobro na travnjaku

40' - Karlovac je pritisnuo iako imaju probelma u veznom redu, najopasniji je Zvonko Pamić, ali gosti odlično funkcioniraju u obrani

11' - 0:1 Tkalčić je pogodio desni donji kut Sunare, nakon greške karlovačke obrane

Šibenik - Zagreb 3:1

90' Pobjeda Šibenika koja je uljepšala 27. rođendan Funcuta

70' - 3:1 Sjajan pogodak Bačelića-Grgića sa 16 metara nakon novog dodavanja Zeca

66' - 2:1 Potez Štimca da ubaci Ljubojevića se isplatio. Napadač mu se odužio pogotkom, a treba podsjetiti da je taj igrač prošlog vikenda bio joker Zagreba i u remiju u Kranjčevićevoj protiv Hajduka (1:1)

53' - Zagreb stvara šanse, ali Šibenik zabija. Novi loš početak poluvremena za Zagreb. Zec je strijelac

45' - Sjajno prvo poluvrijeme je gotovo. Nedostajalo je još više pogodaka s obzirom da je bilo dosta izglednih situacija s jedne i druge strane. Zagreb igra otvoreno, ali to im se još nije isplatilo

29' - U Šibeniku dosta prilika s obje strane, domaće su bolje, a jednu je propustio Ademi koji je imao u boljoj poziciji Zeca

3' - 1:0 Zec je pobjegao i asistirao Bačeliću-Grgiću koji ne griješi. Šok za 'pjesnike' već u ranoj fazi utakmice