UGROŽEN 'CROTTENHAM'

City uvjerljiv na krilima sjajnog Teveza

29.03.2010 u 22:50

U posljednjem dvoboju 32. kola engleskog Premiershipa Manchester City je na svom travnjaku s uvjerljivih 3:0 svladao Wigan. Premda pobjeda ostavlja dojam rutinske, nije bilo tako

Gosti su, naime, do 20 minuta prije kraja održavali nule na semaforu, kada se razbudio sjajni Argentinac Carlos Tevez i s tri pogotka riješio pitanje pobjednika. Dvije minute prije kraja trener Mancini ga je izvadio iz igre da bi doživio ovacije. Wigan je od 56. minute igrao s igračem manje.

Tevez je sada na 19 ligaških pogodaka što ga na ljestvici strijelaca svrstava iza Rooneyja (26), Drogbe (24) i Benta (20 golova), no što je još važnije, City se novim trima bodovima vratio ispred Liverpoola na peto mjesto i ponovno aktivno prijeti Tottenhamu.

Ipak, 'spursi', za koje igraju i trojica Hrvata, još uvijek imaju dva boda prednosti. Obje momčadi odigrale su po 31 utakmicu i do kraja ih čeka još sedam nastupa.