PREMIERSHIP

Kranjčar srušio bivši klub, golijada Chelseaja

27.03.2010 u 18:38

U 32. kolu engleskog prvenstva hrvatski reprezentativac Niko Kranjčar postigao je pogodak u domaćoj pobjedi Tottenhama nad svojim bivšim klubom Portsmouthom (2:0)

Kranjčar je postigao drugi gol u 41. minuti, a iz igre je izašao u 67. minuti. Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu, dok je Vedran Ćorluka zbog ozljede propustio susret.

Eduardo ipak nije izašao na travnjak Birmingham Citya, na kojem je u veljači 2008. doživio težak prijelom noge. Trener Arsenala Arsene Wenger ga nije uvodio u igru, a Arsenal je odigrao samo 1:1. 'Topnici' su poveli preko Nasria u 81. minuti, a za domaćine je izjednačio Phillips u sudačkoj nadoknadi.

Chelsea je na svom Stamford Bridgeu 'utrpao' čak sedam golova Aston Villi i to bez Didiera Drogbe. Aston Villa je u prvom poluvremenu izjednačila na 1:1, a potom ih je Chelsea doslovce pregazio.

Nogometaši Manchester Uniteda slavili su na gostovanju kod Boltona s 4:0 i ponovno se vratili na vrh Premijerlige.

Pogotke su za Manchester United, koji je igrao bez Waynea Rooneya, postigli Samuel (38-ag), Berbatov (69, 78) i Gibson (82), dok je kod domaćina Ivan Klasnić ušao u igru u 76. minuti.

Premiership, 31. kolo:

Birmingham - Arsenal 1:1 (Phillips 90 / Nasri 81)
Chelsea - Aston Villa 7:1 (Lampard 15, 44 - 11m, 62 - 11m, 90, Malouda 57, 68, Kalou 83 / Carew 29)
Hull City - Fulham 2:0 (Bullard 16 – 11m, Fagan 48)
Tottenham – Portsmouth 2:0 (Crouch 27, Kranjčar 41)
West Ham - Stoke City 0:1 (Fuller 69)
Wolverhampton - Everton 0:0