BUNDESLIGA

Rakitić zaokružio odličan vikend naših igrača

21.03.2010 u 17:49

Nakon Nike Kranjčara, Nikice Jelavića i Darija Srne, u nedjleju se od hrvatskih reprezentativaca među strijelce upisao i Ivan Raktić, čiji je Schalke remizirao (2:2) u Hamburgu kod HSV-a

Schalke je imao priliku preuzeti vodstvo Bundeslige, a za taj skok mu je trebala pobjeda protiv HSV-a. Doduše, s obzirom na to da je bila riječ o gostovanju na sjeveru Njemačke, za momčad iz Gelsenkirchena i bod je sasvim siguran dobar ulov. Domaćini su poveli pogotkom Van Nistelrooyja u 40. minuti.

No u drugom dijelu gosti su u samo pet minuta, od 62. do 67. minute, napravili potpuni preokret, a među strijelce se upisao i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić. Naš je igrač bio precizan s bijele točke. Ipak, da Schalke ne ponese sva tri boda pobrinuo se Pitroipa, koji je zabio u 77. minuti.

Drugi hrvatski reprezentativac, ali koji igra za HSV, Mladen Petrić odigrao je svih 90 minuta za svoju momčad.