Pogledajte kako je Petrić postao junak

• Autor: D. S.
  • 19.3.2010 10:18:17
  • 19.3.2010 9:52:32

Jedna od najljepših utakmica uzvratnih dvoboja osmine finala Europske lige bila je u Bruxelessu gdje je Anderlecht s nedovoljnih 4:3 svladao HSV

Hamburžani su doputovali sa 3:1, a kada je Boateng (42) goste doveo u prednost od 1:0, sve je izgledalo gotovo za domaćina. No u završnici prvog poluvremena Lukaku (43) i Suarez (45+3) vratili su nadu Anderlechtu.

Nastavak je donio drugi gol HSV-a, i to Jansena (54), i sada su Belgijancima za prolaz trebala još tri gola. Biglia (59) i Boussoufa (66) doveli su domaćina pred vrata raja i stvorili ludilo na tribinama, ali tada se ukazao Mladen Petrić. Hrvatski reprezentativac u 75. minuti izbjegao je zaleđe i preciznim prizemnim udarcem poslao loptu pored nemoćnog vrata Prota u mrežu - za konačnih 4:3.