BUNDESLIGA

Bayer pobijedio Petrićev HSV

14.03.2010 u 19:42

U derbiju 26. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayer Leverkusen je u sjajnom susretu pobijedio HSV 4:2

Golove za 'apotekare' postigli su Stefan Kiesling (22, 62), Eren Derdiyok (55) i Gonzalo Castro (84), dok su strijelci za HSV bili Ze Roberto (33) i David Rozehnal (83). Hrvatski reprezentativac Mladen Petrić igrao je za HSV cijeli susret.

U drugom susretu igranom u nedjelju Werder je na gostovanju pobijedio Hoffenheim 1:0, a pogodak odluke postigao je Claudio Pizarro u 80. minuti. Bio je to 57. gola peruanskog napadača u dosadašnjih 100 nastupa za Werder. Hrvatski reprezentativac Josip Šimunić igrao je za Hoffenheim cijeli susret, a u 83. minuti je dobio žuti karton.

Na ljestvici vodi Bayern sa 56 bodova, dva manje ima Schalke, dok je na trećem mjestu Bayer sa 53 boda.