POBJEDA NA DELLE ALPIJU

Budan i Palermo 'staru damu' zavili u crno

28.02.2010 u 23:05

Igor Budan bio je strijelac za Palermo u velikoj pobjedi svog kluba nad Juventusom na Delle Alpiju. Tom pobjedom Palermo je 'preskočio' Juve na ljestvici

Hrvatski napadač Igor Budan bio je strijelac za Palermo koji je u posljednjoj utakmici 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva sa 2:0 (0:0) kao gost u Torinu svladao Juventus, te se tom pobjedom probio na četvrto mjesto ljestvice koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Budan je ušao u igru u 80. minuti, a pogodak za konačnih 2:0 postigao je samo minutu kasnije kada je iskoristio pogrešku Juventusova braniča Grygere, te zaobišao vratara Manningera. Palermo je inače poveo sa 1:0 sjajnim pogotkom Fabrizija Miccolija u 60. minuti.

Na ljestvici vodi Inter sa 58 bodova ispred Milana koji ima 54 i Rome sa 51. Palermo je četvrti sa 43, dok peti Juventus i šesti Napoli imaju po 41.