KUP UEFA

Petrić zabio u prolazu, Srna ispao

25.02.2010 u 21:13

Nogometaši HSV-a, Panathinaikosa i Fulhama izborili su plasman u osminu finala Europske lige, dok će Šahtar Darija Srne ostati uskraćen za mogućnost obrane naslova

HSV je u Eindhovenu izgubio od PSV-a 2:3, a kako je u prvom susretu slavio 1:0 prošao je dalje zbog više postignutih golova u gostima. PSV je vodio 2:0 golovima Toivonena (3) i Dzsudzsaka (43), no gosti su uspjeli izjednačiti, a strijelci su bili naš Mladen Petrić u 46. minuti, te Trochowski u 79. minuti iz jedanaesterca. Tračak nade domaćinu je vratio Koevermans u 90. minuti, no nisu uspjeli zabiti još jedan gol. Obje momčadi su završile utakmicu sa po deset igrača - prvo je isključen domaći igrač Dzsudzsak u 58. minuti, a u 74. minuti je crveni karton dobio Demel. Petrić je na terenu proveo 77. minuta.

Sjajna utakmica odigrana je u Rimu gdje je Panathinaikos identičnim rezultatom kao i u Ateni pobijedio Romu 3:2. Zanimljivo, Pao je sva tri gola zabio u zadnjih pet minuta prvog dijela, a strijelci su bili Cisse (40-11m, 45+1) i Ninis (43). Golove za Romu zabili su Riise (11) i De Rossi (67). U grčkim redovima nisu nastupili Mario Galinović i Ante Rukavina.

Iznenađenje je priredio i Fulham koji je izbacio Šahtar odigravši u Donjecku 1:1, nakon što je u Londonu slavio 2:1. Fulham je poveo golom Hangelanda u 33. minuti, a izjednačio je Jadson u 69. minuti. Darijo Srna je za Šahtar odigrao cijeli susret.