LE CHAMPIONNAT

Lyon remizirao, Lovren igrao

07.02.2010 u 19:35

U susretu 23. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je odigrao bez pogodaka na gostovanju kod Toulousea, dok je Monaco izgubio 0:3 protiv St Etiennea

Lyon, koji je od 67. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Jean Makoun, jedva se spasio od poraza na stadionu Parc Municipal des Sports. Toulouse je imao nekoliko odličnih prilika, a tijekom susreta uputio je čak 16 udaraca prema suparničkom golu, dok igrač Lyona nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola. Hrvatski nogometaš Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Lyon.

U drugom nedjeljnom susretu St Etienne je pobijedio Monaco 3:0, a golove su postigli Matuidi (14), Bergessio (76) i Riviere (90+2). Jerko Leko i Dario Šimić nisu bili u krugu kandidata za momčad Monaca.

Na ljestvici vodi Bordeaux sa 48 bodova, tri manje ima Montpellier, a na trećem mjestu je Lille sa 41 bodom. Lyon je na četvrtom mjestu sa 40 bodova.