AFRIČKI KUP NACIJA

Tuga u Angoli, Gana u polufinalu

24.01.2010 u 19:11

Nogometaši Gane prvi su polufinalisti Afričkog Kupa nacija nakon što su u četvrtfinalnom dvoboju u Luandi svladali domaćina Angolu s 1:0. U drugom susretu Alžir je nakon produžetaka svladao Obalu Bjelokosti 3:2 (2:2)

Angola - Gana 0:1

Jedini pogodak na utakmici, koji je rastužio 75.000 gledatelja na stadionu '11. studenoga', postigao je Asamoah Gyan u 16. minuti. Angolci nisu uspjeli izjednačiti, a tri je velike prilike propustio Manucho, njihova najveća zvijezda koja igra za Valladolid.

Iako bez ozlijeđenih Esienna, Muntaria i Appiaha, te sa momčadi koju većinom čine igrači do 21 godine koji su osvojili naslov prvaka svijeta, Ganci su izborili polufinale u kojem će igrati s boljim iz dvoboja Nigerija - Zambija. 'Crne zvijezde' iz Gane dosad su pet puta bili afričkim prvacima.

Drugi susret je ponudio pravu dramu između Alžira i Obale Bjelokosti, a na kraju su sretniji bili Alžirci koji su u 103. minuti preko Bouazza postigli pogodak za 3:2.