PAO KLASNIĆEV BOLTON

Eduardo namještao, Arsenal juriša na vrh

17.01.2010 u 19:19

U susretu 22. kola engleskog nogometnog prvenstva, Arsenal je na gostovanju pobijedio Bolton 2:0, a golove za Topnike postigli su Cesc Fábregas (28) i Fran Merida Perez (78). Za oba gola asistent je bio Eduardo

U Arsenalovim redovima 84 minute je odigrao Eduardo da Silva, dok je Ivan Klasnić igrao za Bolton do 79. minute. Fabregas je prije prvog gola odigrao dupli pas s Eduardom i Duduovu asistenciju petom oplodio sjajnim šutom u malu mrežicu. Klasnić je imao najbolju priliku za izjednačenje, a odluka je došla nakon Eduardova centaršuta koji je u konačan reziltat pretvorio Merida.

U drugom današnjem susretu Blackburn je pobijedio Fulham 2:0, a golove su zabili Christopher Samba (25) i Ryan Nelsen (54). Hrvatski nogometaš Nikola Kalinić odigrao je za Roverse svih 90 minuta.

Aston Villa i West Ham odigrali su bez pogodaka.

Na ljestvici vodi Chelsea sa 48 bodova, na drugom mjestu je Manchester United sa 47 bodova, ali i utakmicu više, dok je Arsenal na trećem mjestu sa 45 bodova. Arsenal je u posljednjih deset kola upisao osam pobjeda i dva remija, a u srijedu će ponovno (na Emiratesu) igrati s Boltonom.