VRATIO SE ČAROBNJAK

Ronaldinho ponovno blista, poraz Juventusa

17.01.2010 u 17:33

Talijanski nogometni velikani Milan i Roma ostvarili su uvjerljive pobjede u susretima 20. kola Serie A, dok je Juventus ubilježio još jedan poraz. Milan je na San Siru pobijedio Sienu 4:0, Roma je deklasirala Genou 3:0, dok je Juventus izgubio na gostovanju kod Chieva 0:1

Ronaldinho je treći strijelac Serie A

Golove za Milan postigli su Ronaldinho (12-11m, 72, 89), koji je minijaturama podsjećao na dane iz Barcelone i Marco Borriello (28), a domaćinu je put do pobjede olakšalo isključenje vratara Gianluce Curcia u 10. minuti utakmice. Mate Jajalo je započeo utakmicu u gostujućim redovima, no zamijenjen je već u desetoj minuti nakon isključenja Curcia.

Roma je na Olimpicu golovima Simonea Perrotte (17) i Luce Tonia (44, 60) lako došla do bodova protiv Genoe u čijim redovima je Ivan Jurić odigrao cijeli susret.

Juve je poražen na gostovanju kod Chieva 0:1, a gol odluke zabio je Gennaro Sardo u 33. minuti.

Na ljestvici vodi Inter sa 46 bodova, šest manje, ali i uakmicu manje, ima Milan, a na trećem mjestu je Roma sa 35 bodova. Na začelju je Siena sa svega 12 bodova.