Križevčani slave nakon dominacije Gospićana

• Autor: S. Š.
  • 30.12.2009 21:00:49
  • 30.12.2009 19:24:25

Malonogometna momčad Asfalti Zelenika Plamen pobjednik je 39. izdanja legendarne Kutije šibica. Momčad iz Križevaca u finalu je nakon boljeg izvođenja sedmeraca sa 4:2 slavila protiv gospićke momčadi GPV Elkro

Iako je momčad GPV Elkro iz Gospića i u četvrtfinalu i u polufinalu uspijevala nadoknaditi zaostatak za suparnicima, u finalu ipak nisu bili te sreće, te su po svršetku ogleda morali čestitati momčadi iz Križevaca na zasluženoj pobjedi i preuzimanju trofeja od prošlogodišnjeg pobjednika Nacionala.

No, da će Gospićani imati za čime žaliti - hoće. Od samog starta utakmice bili su bolji, pucali su prema vrataru Alenu Jukiću, no udarci Novaka, Ibrišimovića i Simeunovića nisu uspjeli stići do mreže. Križevčani, za koje je igrao i Robert Grdović, jedan od najboljih hrvatskih haklera, uspjeli su u 12. minuti preko Ivice Kovačeca stići do vodstva. Nakon toga gola Gospić je preuzeo kontrolu nad utakmicom i prijetio sa svih pozicija, a u posljednjih pet minuta prvog dijela zapucali su sedam, osam izglednih prigoda, od kojih će se posebno pamtiti pokušaj Novaka, čiji je udarac pogodio jednu pa drugu vratnicu, ali lopta se na kraju išetala iz gola.

U istom ritmu Gospićani su ušli i u drugi dio, a po brojnim prigodama istaknuo se Robert Hertl. Pokušavao je na razne načine, ali Jukić je uspijevao zaustavljati sve njegove udarce. Ipak, u 37. minuti, jedan je odbijanac iznenadio i golmana Križevčana te je ušao u mrežu za 1:1. Tek nakon toga gola momčad iz Križevaca okuražila se i krenula prema Švigiru, a s dva se udarca istaknuo Grdović. Ipak, rezultat se do isteka 40. minute nije mijenjao pa je o pobjedniku odlučivala lutrija sedmeraca, a u njoj su Jukić, Grdović i društvo imali više živaca.

Za najboljeg igrača turnira izabran je Jakov Grcić iz Asfalti Zelenike Plamen, a najboljim vratarem proglašen je Mario Švigir iz ekipe GPV Elkro.

Najbolji strijelac turnira je Igor Mostarlić iz Nexe Betona, koji je zabio 9 golova.

U susretu za treće mjesto krapinska momčad MAL-GAL građevinarstvo pobijedio NEXE Beton 2:1.

U finalu veteranskog dijela turnira Hotel Vienna, kojeg su predvodili Branko Strupar, Stipe Brnas i Roy Ferenčina, je pobijedio ekipu FS Diego sa 4:1, istaknuo se Željko Bogadi sa tri gola.