KÖLN PREMA SREDINI

Soldi trijumf i napredak, Hamburgu derbi

20.12.2009 u 18:27

U derbiju 17. kola njemačkog nogometnog prvenstva HSV je pobijedio Werder 2:1 premda je od 32. minute igrao bez isključenog Jeromea Boatenga.

Premda se igralo po teškom terenu koji je većim dijelom bio prekriven snijegom bila je to sjajna utakmica s nizom prilika i sjajnih obrana oba vratara. Golove za HSV postigli su Joris Mathijsen (9) i Marcell Jansen (36), dok je poraz Werdera ublažio Naldo (90).

Hrvatski reprezentativac Mladen Petrić igrao je za HSV do 80. minute i istaknuo se s dva sjajna udarca, no Werderov vratar Tim Wiese oba puta je odlično reagirao.

Ovom pobjedom HSV je skočio na četvrto mjesto ljestvice sa 31 bodom, četiri manje od lidera Bayer Leverkusena. Werder je na šestom mjestu sa 28 bodova.

U posljednjem dvoboju dana Köln, našega trenera Zvonimira Solde, upisao je najuvjerljiviju pobjedu sezone protiv Nürnberga. Konačnih 3;0 ionako bi bio impresivan rezultat, a posebno dobiva na vrijednosti kada se zna da je Köln u dosadašnjih 16 kola zabio tek sedam golova. S nova tri boda Soldina momčad napredovala je za četiri mjesta na ljestvici i sada su 12. sastav Bundeslige