PREOKRET U EDINBURGHU

Celtic pao kod Heartsa, Rangers pobjegao

20.12.2009 u 16:03

U zadnjem susretu 16. kola škotske lige Hearts je na svom terenu svladao Celtic sa 2:1. Iako su renomirani gosti poveli, protestantska momčad iz glavnoga grada ostavila ih je praznih ruku

Nakon što je Rangers ranije s uvjerljivih 6:1 slomio Motherwell, Celtic je znao da mora pobijediti u Edinburghu kako bi ostao za petama vječnom rivalu. Gol Grka Samarasa donio im je početnu prednost, no u 32, minuti dogodio se ključan trenutak. Branič Caldwell je isključen nakon što je skrivio penal. Hearts je izjednačio preko Stewarta, da bi 15 minuta prije kraja Bouzid zabio za pobjedu ovogodišnjeg Dinamova protivnika.

Celtic je ostao na drugom mjestu, no sada zaostaje četiri boda za vodećim Rangersom. Heartsu je ovo tek četvrta pobjeda u ligi i u donjem su dijelu poretka.