PREMIERSHIP

Klasnićevi golovi za bod, vratio se Modrić

12.12.2009 u 18:37

Hrvatska trojka iz Tottenhama Kranjčar, Modrić i Ćorluka u 16. kolu je poražena od Wolverhamptona (0:1), dok je Klasnić sa svoja dva pogotka donio bod Boltonu protiv Manchester Cityja (3:3)

Hrvatski reprezentativni napadač Ivan Klasnić postigao je dva pogotka za Bolton Wandererse koji su u 16. kolu engleskog nogometnog prvenstva na svom terenu odigrali protiv Manchester Cityja 3:3 (2:2). Klasnić je svoju momčad sva puta dovodio u vodstvo, 1:0 u 11. minuti i 3:2 u 53., ali gosti su se svaki put uspijevali vratiti i na kraju osvojiti bod. Klasnić je na terenu proveo 72 minute. Strijelac trećeg gola za Bolton bio je Cahill (43), dok je dvostruki strijelac za Manchester City bio Tevez (28, 77), a jednoga je postigao Richards (45+2).

Bolton se trenutačno nalazi na pretposljednjem mjestu ljestvice sa 13 bodova, jednim manje od 18. West Ham Uniteda i tri od 17. Wolverhamptona.

Tottenham Hotspur iznenađujuće je na svom White Hart Laneu izgubio od Wolverhampton Wanderersa sa 0:1, a jedini gol postigao je Kevin Doyle već u 3. minuti. Sva tri hrvatska igrača u redovima Tottenhama sudjelovala su u ovoj utakmici, Vedran Ćorluka igrao je svih 90 minuta, Niko Kranjčar je na terenu bio do 78. minute, dok je Luka Modrić u igru ušao u 59. minuti. Bio je prvi Modrićev nastup u nekoj službenoj utakmici nakon loma potkoljenice 29. kolovoza.

Nikola Kalinić igrao je od 59. minute za Blackburn Roverse koji su na gostovanju kod Hull Cityja odigrali 0:0.

Vodeći Chelsea na svom je Stamford Bridgeu odigrao tek 3:3 protiv Evertona, pa sada ima tri boda više od Manchester Uniteda koji je propustio priliku da se bodovno izjednači, jer je poražen na Old Traffordu s 1:0 od Aston Ville golom Agbonlahora u 21. minuti.

REZULTATI 16. KOLA:

Stoke City - Wigan Athletic 2:2 (Tuncay 37, Shawcross 74 / Boyce 16, Figueroa 73)
Birmingham City - West Ham United 1:0 (Bowyer 52)
Bolton Wanderers - Manchester City 3:3 (KLASNIĆ 11, 53, Cahill 43 / Tevez 28, 77, Richards 45+2)
Chelsea - Everton 3:3 (Drogba 18, 59, Anelka 23 / Čech 12-ag, Yakubu 45+5, Saha 63)
Sunderland - Portsmouth 1:1 (Bent 22 / Kaboul 90+4)
Tottenham Hotspur - Wolverhampton Wanderers 0:1 (K. Doyle 3)
Burnley - Fulham 1:1 (W. Elliott 60 / Zamora 50)
Hull City - Blackburn Rovers 0:0
Manchester U. - Aston Villa 0:1 (Agbonlahor 21)