ENGLESKI FA CUP

Forest izbacio City, Torres se vratio golom

03.01.2009 u 21:15

Nakon pobjede Tottenhama nad Wiganom i gola Luke Modrića, u subotu su odigrane 24 utakmice engleskog FA kupa. U toliko utakmica iznenađenja su neizbježna

Od prvoligaša na minu su naletjeli Stoke i Manchester City, a posebno zvučan je poraz Cityja 3:0 na svom terenu protiv Nottingham Foresta. Tyson, Earnshaw i Garner zabili su za jednu od većih pobjeda Foresta u zadnje vrijeme. Ipak, klub koji posljednjih sezona lebdi između druge i treće lige ima briljantnu tradiciju. 1978. bili su prvaci Engleske, a sljedeće dvije godine osvojili su Kup prvaka i jedini su klub u Europi koji ima više kontinentalnih nego nacionalnih naslova prvaka.

Osim Foresta i Hartlepoola (svladali Stoke 2:0) od niželigaša je najbolji posao napravio Southend koji je na Stamford Bridgeu protiv Chelseaja igrao 1:1 i osigurao novi susret na svom travnjaku. Domaćin je poveo golom Kaloua, ali slavlje gostima u zadnjoj je minuti osigurao Clarke

Niko Kranjčar je odigrao svih 90 minuta za branitelja naslova Portsmouth, no Bristol je na jugu Engleske izborio novi susret. Rezultat je bio 0:0, a Kranjčar je imao jednu dobru priliku glavom i asistenciju iz kornera za Distina, čiji je šut glavom s crte izbio gostujući stoper.

Arsenal je sa 3:1 ispratio Plymouth, dok je Liverpool kod Prestona slavio sa 2:0. Nakon gotovo dva mjeseca pauze na travnjak se vratio napadač 'redsa' Fernando Torres koji je u 90. minuti potvrdio prolaz vodeće momčadi Premiershipa. Torres je na terenu proveo 18 minuta, a pogodak je zabio na asistenciju Stevena Gerrarda koji je nedavno proveo noć u zatvoru, ali je insistirao da nastupi. Prvi gol je djelo Riere