VESELJE U ROTTERDAMU

Ovo je pošteno suđenje; prvaka odlučila gol-tehnologija?

26.02.2017 u 21:31

Nogometaši Feyenoorda u derbiju 24. kola nizozemskog prvenstva na svom su terenu svladali aktualnog prvaka PSV iz Eindhovena sa 2:1 (1:0) i tako zadržali pet bodova prednosti na vrhu ljestvice ispred drugog Ajaxa.

Feyenoord je poveo golom kojeg je u devetoj minuti zabio Jens Toonstra. Aktualni prvak uspio je u 62. minuti izjednačiti a za 1:1 zabio je Pereiro.

No, veliko slavlje u Rotterdamu stiglo je u 82. minuti kada je zabio Jan-Arie van der Heijden (82).

Doduše, tko zna bi li domaćini slavili da u nogomet nije uvedena tehnologija jer uz pomoć nje sudac Bas Nijhuis dobio je signal da je lopta prošla gol crtu.

Feyenoord sada ima 63 boda, Ajaxa, koji je u nedjelju svladao Heracles sa 4:1 (1:1), ima 58, dok je PSV treći sa 52 boda, a do kraja prvenstva ostalo je još 10 kola.

Posljednji od 14 naslova prvaka Nizozemske Feyenoord je osvojio još u prošlom tisućljeću, 1999. godine.