VELIKI PREOKRET 'KRALJEVA'

Real u 34 minute od 'minus 2' do povratka na vrh tablice

26.02.2017 u 22:54

U posljednjoj utakmici 24. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je velikim preokretom kao gost svladao Villarreal sa 3-2 (0-0) i tako se vratio na vrh ljestvice.

Villarreal je poveo 2-0 golovima Triguerosa (51) i Bakambua (56), ali 'kraljevski' klub se vratio preko Balea (64), Cristiana Ronalda (74-11m) i Morate (83).

Luka Modrić igrao je čitavu utakmicu za Real, dok je Mateo Kovačić ostao na klupi.

Ranije u nedjelju Barcelona je na Vicente Calderonu pobijedila Atletico Madrid 2-1 (0-0). Barca je povela golom Rafinhe (65), domaćin je vrlo brzo uzvratio, a izjednačio je Godin (70). Pobjedu gostima donio je Messi (86).

Šime Vrsaljko je odlično odradio svih 90 minuta za Atletico, dok je Ivan Rakitić u gostujućim redovima dobio posljednjih 20 minuta.

Real sada ima 55 bodova, jedan više uz utakmicu manje od druge Barcelone i tri više od treće Seville. Atletico je četvrti sa 45 bodova, a Villarreal šesti sa 39.

Duje Čop igrao je od 86. minute za Sporting iz Gijona koji je na svom terenu odigrao 1-1 (0-0) protiv Celte iz Viga. Domaće je u vodstvo doveo Moi Gomez (49-11m), a izjednačio je Aspas (75).

Sporting je tako ostao u zoni ispadanja, 18. sa 17 bodova, dva manje od 17. Leganesa, dok je Celta 10. sa 34 boda.