POBJEDA U MADRIDU

Messi srušio Atletico i doveo Barcu tamo gdje već dugo nije bila

26.02.2017 u 19:31

U prvom od dva nedjeljna derbija 24. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Vicente Calderonu pobijedila Atletico Madrid 2:1 i barem privremeno preuzela vodstvo na ljestvici

Bila je to očekivano čvrsta utakmica sa čak 43 prekršaja i šest žutih kartona, a sva tri gola pala su u zadnjih 25 minuta utakmice.

Barca je povela u 65. minuti golom Rafinhe koji se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru. Domaćin je vrlo brzo uzvratio, a izjednačio je Diego Godina nakon Kokeova ubačaja u 70. minuti. Pobjedu gostima donio je sjajni Lionel Messi u 86. minuti.

Bio je to njegov 21. pogodak u isto toliko ligaških utakmica protiv Atletica koji je 'najdraža' Messijeva žrtva.

Šime Vrsaljko je odlično odradio svih 90 minuta za Atletico, dok je Ivan Rakitić u gostujućim redovima dobio posljednjih 20 minuta.

Ovom pobjedom Barcelona je preuzela vodstvo na ljestvici sa 54 boda, dva više od Real Madrida, no 'Kraljevski klub' ima i dvije utakmice manje.

Real večeras gostuje kod Villarreala i pobjedom bi se vratio na vrh ljestvice. Sevilla je treća sa 52 boda, a Atletico Madrid je četvrti sa 45 bodova.