Nezadrživi Mandžukić unio i loptu i vratara u gol

25.02.2017 u 22:58

Mario Mandžukić (Juventus) vs Empoli

Izvor: Reuters / Autor: GIORGIO PEROTTINO

Juventus je u 26. kolu Serie A u Torinu pobijedio Empoli 2:0 i tako stigao do 30. uzastopne domaće pobjede u prvenstvu, a velike zasluge za pobjedu aktualnog prvaka ima Mario Mandžukić

Mandžukić se u prvom poluvremenu ispromašivao, no zato je sve naplatio u 52. minuti kada je glavom pospremio ubačaj Cuadrada za 1:0, no na njegovu nesreću službeno se pisalo kao autogol Skorupskog, kojeg je zajedno s loptom pospremio u mrežu.

U 65. minuti pitanje pobjednika riješio je Alex Sandro koji se oslobodio čuvara i pogodio iz teške pozicije za 2:0.

Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu za lidera, dok je Marko Pjaca ušao u igru u 85. minuti.

Mario Mandžukić gol vs Empoli

Ranije je u derbiju Atalanta u gostima pobijedila Napoli s 2:0 i skočila na četvrto mjesto ljestvice. Klub iz Bergama je šokirao Napuljce, koji su očito mislili samo na uzvrat Lige prvaka protiv Real Madrida. Junak dvoboja bio dvostruki strijelac Mattia Caldara (28,70), koji je drugi gol zabio tri minute nakon što je Atalanta ostala bez isključenoga Francka Kessiea.

Marko Rog i Ivan Strinić su ostali na klupi Napolija.