Bivši europski prvak totalno ponižen na Allianz Areni

25.02.2017 u 17:57

Bayern - HSV

Izvor: Reuters / Autor: MICHAELA REHLE

U 22. kolu njemačkog nogometnog prvenstva favoriti su došli do pobjeda, a najuvjerljiviji je bio Bayern koji je na Allianz Areni isprašio HSV sa čak 8:0

Vodeći Bayern 'razvalio' je davljenika Hamburger sa 8;0, a Robert Lewandowski postigao je hat-trick (24-11m, 42, 54). Dva pogotka dodao je Kingsley Coman (65, 69), a po jedan Arturo Vidal (17), David Alaba (56) i Arjen Robben (87).

Ako je netko pomislio da je to najteži poraz bivšeg prvaka Europe (1983.) prevario se, jer se HSV na takve poraze od Bayerna apsolutno navikao Naime, na zadnjih sedam prvenstvenih gostovanja kod Bayerna, HSV je primionevjerojatnih 45 golova, a pritom zabio samo tri. Uz današnjih 8:0 bilo je još 5:0, 8:0, 3:1, 9:2, 5:0 i 6:0.

Drugoplasirani Leipzig drži korak sa Bayernom, kod kuće je dobio Koeln sa 3:1.

Nakon potopa u Ligi prvaka Bayer Leverkusen je ugostio Mainz i doživio je novo razočaranje, izgubivši 0:2. Goste su do pobjede doveli Stefan Bell (3) i Levin Öztunali (11), a hrvatski branič Tin Jedvaj odigrao je cijeli susret za poražene 'apotekare'.

Posljednjeplasirani Darmstadt, za kojeg je hrvatski napadač Antonio Čolak igrao do 76. minute, doživio je novi poraz, izgubivši na svom terenu od Augsburga 1:2, a pobjednički gol za goste zabio je Raul Bobadilla u 85. minuti.

I Borussia Dortmund je uhvatila pobjednički ritam, upisavši treću pobjedu u posljednja četiri kola. U gostima je svladala Freiburg sa 3:0 uz dva gola Aubameyanga (55, 70) i jedan Papastathopoulosa (13).

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi hrvatski trener Niko Kovač, doživio je treći uzastopni poraz, u subotu u gostima kod Herthe izgubio je 0:2, a strijelci su bili Vedad Ibišević (52) i Vladimir Darida (83). Hrvatski napadač u dresu Eintrachta Ante Rebić imao je dvije dobre prigode, u 29. i 46. minuti, ali ih nije uspio realizirati. Također, ovo je druga utakmica u nizu koju je Eintracht završio sa deset igrača, jer je Haris Seferović isključen u 78. minuti.