ŠOK U PRIMERI

'Kraljevi' primili šamarčinu; Real i Modrić pali u paklu Mestalle

22.02.2017 u 20:53

U zaostaloj utakmici španjoslkog prvenstva Real Madrid je poražen na Mestalli od Valencije 2:1

Real je u Valenciji doživio svoj drugi poraz u Primeri i nije uspio pobjeći konkurentima, pa i dalje ima samo bod više od Barcelone i utakmicu manje.

'Šišmiši' su maestralno započeli utakmicu i nakon samo devet minuta vodili s 2:0. U 4. minuti je Talijan Simone Zaza volejem iz okreta pogodio same rašlje, a u 9. minuti je brzu kontru domaćih okončao Čileanac Fabian Orellana. Real je smanjio u 41. minuti kada je precizan nabačaj Marcela Cristiano Ronaldo glavom pretvorio u lijep pogodak. U drugom dijelu se sve odvijalo na polovici Valencije, no igrači "Kraljevskog kluba" su se ispromašivali, dok na drugoj strani sudac nije svirao čak dva kaznena udarca za domaćine.

Od 62. minute je nakon tromjesečne stanke zbog teške ozljede zaigrao i Gareth Bale, Luka Modrić je zamijenjen u 76. minuti, a Mateo Kovačić je ostao na klupi Reala.

Real vodi s 52 boda i utakmicom manje ispred Barcelone (51) i Seville (49), dok je Valencija s pobjedom i 26 bodova pobjegla iz opasne zone.