Rim je gorio zbog divljanja huligana

• Autor: Hina / N.M.
  • 7.12.2009 10:20:58
  • 7.12.2009 9:34:26

Tradicionalno suparništvo, čak i mržnja, navijača Rome i Lazija ponovno su eskalirali na ulicama Rima. Bilo je dosta tučnjave i napada na policiju, a šaketanje je nastavljeno i na tribinama Olimpica

U derbiju 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na Olimpicu pobijedila Lazio 1:0, a pogodak odluke postigao je Cassetti u 79. minuti utakmice. Domaćin je posljednje dvije minute igrao bez isključenog Pizarra, no Lazio nije uspio iskoristiti igrača više.

Nažalost, i taj rimski derbi obilježili su neredi navijača. Policija je imala posla tijekom cijelog dana, a zabilježeno je nekoliko navijačkih tučnjava na ulicama Vječnog Grada, ali i ispred stadiona, pa su policajci morali upotrijebiti suzavac da bi smirili huligane. Vruće je bilo i na Olimpicu, a sudac Nicola Rizzoli je prekinuo prvo poluvrijeme na čak 14 minuta zbog pirotehničkih sredstava.

Rimska policija još nije objavila epilog divljanja, no nesumnjivo je dosta huligana završilo u bolnici. Tradicionalno suparništvo gradskih klubova tako je po tko zna koji put završilo na isti način - nasiljem navijača.