OPET ČOVJEK ODLUKE

Krasan gol Zlatana još jednom spasio Mourinhov United!

19.02.2017 u 19:35

Nogometaši Tottenhama i Manchester Uniteda opravdali su ulogu favorita i izborili mjesto u četvrtfinalu engleskog FA kupa, pobjedama nad drugoligašima Fulhamom, odnosno Blackburnom.

Tottenham je među osam najboljih u FA kupu odveo engleski reprezentativac Harry Kane, strijelac sva tri pogotka u gostujućoj pobjedi 3-0. Kane je u 16. minuti doveo Tottenham u vodstvo, na 2-0 je povisio u 51. minuti, a 'hat-trick' je kompletirao u 73. minuti.

Blackburn je pred svojim navijačima poveo u srazu s Manchester Unitedom preko 31-godišnjeg Dannyja Grahama u 17. minuti. No, već u 27. minuti izjednačio je 19-godišnji Marcus Rashford. Sve do 75. minute nije bilo promjene rezultata. Tada je obrani Blackburna pobjegao Zlatan Ibrahimović, kojeg je Jose Mourinho ubacio u igru u 62. minuti zajedno s Paulom Pogbom, koji je asistirao za pobjenički pogodak.

U ponedjeljak (20.55 sati) petoligaš Sutton dočekuje Arsenal, a u utorak, 28. veljače, Manchester City će u ponovljenoj utakmici ugostiti drugoligaški Huddersfield.