NAKON 15 GODINA

Kamerunci preokretom osvojili Afrički kup nacija

05.02.2017 u 22:21

Kamerunski nogometaši osvojili su Afrički kup nacija nakon što su u finalu u Gabonu pobijedili Egipat 2:1. Pobjednički gol zabio je Vincente Aboubakar u 88. minuti utakmice

Napadač istanbulskog Bešiktaša je dvije minute prije kraja utakmice primio loptu između trojice egipatskih braniča i volejom svladao 44-godišnjeg vratara El Hadaryja.

Egipćani su bolje počeli utakmicu i vodili su od 22. minute golom napadača Arsenala Mohameda Elnenyja, a za Kamerunce je izjednačio Nicolas N'Koulou u 60. minuti.

Kameruncima je ovo bio sedmi finale i peti naslov na Afričkom kupu nacija, a zadnji put su bili afrički prvaci prije 15 godina. Egipćani su igrali deveti finale i ostali na rekordnih sedam naslova prvaka. Treće mjesto osvojila je Burkina Faso