NOVA POBJEDA

Niko Kovač i Ante Rebić vode Eintracht prema Ligi prvaka

05.02.2017 u 22:57

U posljednjem susretu 19. kola njemačkog nogometnog prvenstva Eintracht, na čijoj klupi sjedi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, pobijedio je Darmstadt 2:0. Drugi gol na utakmici zabio je Ante Rebić...

Eintracht se dugo mučio protiv 'fenjeraša' Bundeslige, a bunker gostiju slomio je Makoto Hasabe golom iz penala u 74. minuti. Pobjedu domaćina potvrdio je Ante Rebić u 83. minuti.

Bio je to njegov prvi gol u dresu Eintrachta otkako je u srpnju prošle godine stigao na posudbu iz Fiorentine.

Eintracht je ovom pobjedom izbio na treće mjesto ljestvice Bundeslige, posljednje koje izravno vodi u Ligu prvaka! Iza Kovačeve momčadi su Borussia (D), Hoffenheim, Hertha, Bayer... A prošle sezone se Eintracht jedva spasio ispadanja.

U prvom nedjeljnom susretu Augsburg je pobijedio Werder 3:2, a pobjednički gol zabio je Raul Bobadilla u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Werder je vodio 1:0 i 2:1, no domaćin je uspio okrenuti rezultat i ostvariti važnu pobjedu. Golove za Augsburg zabili su Jonathan Schmid (28), Koo Ja-Cheol (79) i Raul Bobadilla (90+4), dok su strijelci za Werder bili Theodor Gebre Selassie (26) i Max Kruse (65-11m).

Na ljestvici vodi Bayern s 46 bodova, RB Leipzig ima četiri boda manje, a Eintracht se probio na treće mjesto s 35 bodova. Četvrta je Borussija Dortmund s 34 boda koliko ima i Hoffenheim na petom mjestu.