IZVUKAO SE

Užas u Engleskoj: Igraču Hulla napukla lubanja, sad je stabilno

23.01.2017 u 09:51

Na utakmici Chelseaja i Hull Cityja (2:0) teško je stradao gostujući nogometaš Ryan Mason. U jednom sudaru s Garyjem Cahillom nesretnom je Masonu pukla lubanja te je hitno prebačen u bolnicu

Chelsea je nastavio svoj pobjednički niz na Stamford Bridgeu, momčad Antonija Contea nakon slavlja protiv Hulla ima osam domaćih pobjeda u nizu. No nedjeljnu je utakmicu obilježila teška ozljeda veznjaka Hulla Ryana Masona (25).

U nesretnoj 13. minuti susreta Mason je bio u skoku s Garryjem Cahillom, u žaru borbe žestoko su se sudarili glavama i obojica ostali ležati na travnjaku. Liječnička je služba odmah reagirala, Cahill se relativno brzo oporavio, u 81. minuti je čak i zabio gol za konačnih 2:0. No Ryan Mason prošao je puno lošije, sa stadiona je iznesen na nosilima i maskom za kisik na licu, hitno je prebačen u najbližu bolnicu gdje su se liječnici borili za njegov život

Mason je odmah po dolasku u bolnicu operiran jer su ozljede glave bile opasne po život.

'Srećom, Ryan se trenutačno nalazi u stabilnom stanju. Liječnici očekuju kako će u bolnici ostati nekoliko sljedećih dana', stoji u priopćenju Hull Cityja nakon nesretnog događaja:
'Svi u klubu izražavaju zahvalnost na brzoj reakciji liječničke službe i svim doktorima na odjelu neurokirurgije u bolnici St. Mary's.'