BOD U BILBAU

Simeone sve više koristi Vrsaljka, ali Atleticu ne ide

22.01.2017 u 18:24

U dvoboju 19. kola španjolskog nogometnog prvenstva Athletic Bilbao i Atletico Madrid su na stadionu San Mames odigrali 2-2.

Gosti su poveli golom Kokea već u trećoj minuti, međutim baskijski sastav je uspio okrenuti rezultat, a strijelci su bili Inigo Lekue (42) i Oscar De Marcos (56). U 80. minuti Atletico je uspio izjednačiti sjajnim pogotkom Antoinea Griezmanna sa 25 metara.

Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko odigrao je cijeli susret za goste iz Madrida.

U 'ljepotici' kola Sevilla je na gostovanju pobijedila Osasunu 4-3. Domaćin je vodio 1-0 i 2-1, no nije uspio izdržati pred naletima Andalužana. Sevilla je od 1-2 okrenula rezultat u 4-2, da bi 'fenjeraš' Primere u posljednjim sekundama smanjio na 4-3.

Golove za Sevillu zabili su Vicente Iborra (43, 65), Franco Vazquez (80) i Pablo Sarabia (90+2), dok su strijelci za Osasunu bili Sergio Leon (15), Vicente Iborra (63-ag) i Kenan Kodro (90+3).

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 43 boda, Sevilla je druga sa 42 boda, Barcelona je treća sa 38 bodova, dok je Atletico Madrid četvrti sa 35 bodova. Real i Barca imaju po utakmicu manje.