DRUGA POBJEDA U NIZU

Bilić ima novog spasitelja, Rooney rekorder Uniteda

21.01.2017 u 18:06

Nakon što je iz momčadi izbacio Francuza Payeta, koji je inzistirao na odlasku iz West Ham Uniteda, mnogi su se pitali tko će zabijati golove. Istovremeno, Manchester United dobio je novog klupskog rekordera

Slaven Bilić i njegovi 'čekićari' upisali su drugu uzastopnu pobjedu. I to bez Dimitrija Payeta u momčadi.

Junak Bilićeve momčadi sada je Andy Carroll, povratnik nakon ozljede, koji je u prošlom kolu protiv Crystal Palacea u pobjedi 3:0 zabio prekrasan pogodak škaricama.

Ovog je pak vikenda s dva gola vodio svoju momčad do pobjede u gostima kod Middlesbrougha.

Ovom često osporavanom napadaču ovo je peti pogodak ove sezone, s time da je dosad skupio tek 688 minuta na terenu.

Na kraju je bilo 3:1 za goste iz Londona, čime se Bilićeva momčad popela na tablici i sada je na solidnom desetom mjestu.

Napadač Manchester Uniteda Wayne Rooney u subotu je postao najbolji strijelac u povijesti kluba s Old Trafforda s 250 golova u službenim utakmicama, a pogotkom za 1:1 u posljednjim trenucima susreta 22. kola engleskog prvenstva prestigao je Bobbyja Charltona, s kojim je dosad dijelio rekord.

Rooney je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade iz slobodnog udarca iskosa iznenadio domaćeg vratara Granta i spasio bod svojoj momčadi.

Rooney je do 250. gola stigao u 546. utakmici, dok je Charltonu za 249 golova bilo potrebno 758 utakmica.

Stoke je stigao do prednosti autogolom Mate u 19. minuti.