KUP KRALJA

Dva gola Livaje nisu bila dovoljna, Vrsaljko ide u četvrtfinale

10.01.2017 u 23:25

Las Palmas je iznenadio madridski Atletico na njegovom Vicente Calderonu i slavio 3:2 uz dva gola hrvatskog napadača Marka Livaje. No Atletico ide u četvrtfinale jer je u prvoj utakmici slavio 2:0

Marko Livaja je dvaput vraćao Las Palmas u igru nakon vodstva Atletica. Prvo je u 57. minuti pobjegao domaćoj obrani i hladnokrvno svladao istrčalog vratara Moyu za izjednačenje na 1:1, nakon što je Atletico poveo u 49. minuti preko francuskog napadača Antoinea Griezmanna. U 61. minuti Correa je ponovno doveo Simeoneovu momčad u vodstvo, ali je u 89. minuti Livaja završio odličnu akciju Las Palmasa za 2:2.

I dok su domaći čekali kraj dvoboja, Las Palmas je u posljednjoj minuti sučevog vremena zabio pobjednički gol, a strijelac je bio Garcia. Ipak, s ukupnih 4:3 Madriđani su izborili mjesto u četvrtfinalu Kupa kralja.

Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko odigrao je cijelu utakmicu za Atletico.