NA VRHU MANUTDA

Rooney iskoristio priliku i konačno ispisao povijest!

07.01.2017 u 16:29

Kapetan Manchester Uniteda i engleske nogometne reprezentacije Wayne Rooney izjednačio se s Bobbyjem Charltonom na vrhu ljestvice najboljih strijelaca u povijesti kluba, ove subote golom protiv Readinga...

Rooney je postigao prvi pogodak u 4-0 (2-0) pobjedi 'crvenih vragova' protiv Readinga u susretu 3. kola FA Kupa, pa sada na svom "kontu" ima 249 postignutih pogodaka u službenim utakmicama za klub, baš kao i njegov legendarni prethodnik.

Rooney je doveo United u vodstvo već u 7. minuti, na 2-0 povisio je Martial u 15., a konačni rezultat je s dva gola u nastavku postavio Rashford, on je poentirao u 75. i 79. minuti.

Rooney je do učinka od 249 golova stigao u 543 utakmice, dok je Charltonu bilo potrebno 758 utakmica. Na gol je čekao posljednjih mjesec i pol.

Manchester United se tako pridružio svom gradskom rivalu Manchester Cityju u 4. kolu ovogodišnjeg izdanja najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu. City je u petak kao gost svladalo West Ham United sa 5-0 (3-0).