BUNDESLIGA

Bayern isprašio omraženi Leipzig i pokazao tko je gazda

21.12.2016 u 22:01

U 16. kolu njemačkog nogometnog prvenstva, u derbiju u Münchenu, aktualni prvak Bayern je svladao RB Leipzig s 3:0 i pokazao tko je gazda u Bundesligi

Tako su Bavarci jesenski dio prvenstva okončali na prvom mjestu sa tri boda više od najvećeg iznenađenja sezone.

Očekivana neizvjesnost u dvoboju vodećih momčadi Bundeslige nestala je nakon pola sata, jer je Bayern imao vodstvo 2:0 i igrača više. U 17. minuti Thiago Alcantara je doveo domaćine u vodstvo, a potom je u 25. dodao Xabiju Alonsu koji je povisio na 2:0. Novi šok za Leipzig dogodio se u 30. minuti kada je isključen veznjak Emil Forsberg.

U završnici prvog poluvremena Douglas Costa izborio je penal za Bayern, kojeg je realizirao Robert Lewandowski (45) za 3:0, što je na kraju bio i konačan rezultat utakmice.

Hoffenheim je na svom stadionu protiv Werdera odigrao 1:1, i tako je ostao jedina neporažena ekipa nakon jesenskog dijela sezone, sa šest pobjeda i čak deset remija.

Domaćini su poveli golom Sandra Wagnera u 26. minuti, a u završnici utakmice, u 87. minuti, Serge Gnabry zabija za 1:1. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić drugu utakmicu zaredom nije bio u početnoj postavi Hoffenheima, u igru je ušao u 67. minuti i uspio je uputiti samo jedan udarac po golu, ali je njegov pokušaj 75. minuti bio neprecizan.

Koeln i Bayer Leverkusen su odigrali 1:1, a branič 'apotekara' Tin Jedvaj nije ulazio u igru.

Hertha je u Berlinu dobila posljednjeplasirani Darmstadt sa 2:0, a hrvatski napadač Antonio Čolak ostao je na klupi za pričuve gostiju.

Dan ranije Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, na svom je terenu svladao Mainz s uvjerljivih 3:0, te na zimsku pauzu odlazi kao četvrtoplasirana ekipa.

Nakon zimske pauze od mjesec dana slijedi nastavak Bundeslige 20. siječnja. USKORO OPŠIRNIJE