ODLIČAN DVOBOJ

Borussia se s igračem manje spasila kod Hoffenheima i Kramarića

16.12.2016 u 22:43

U prvom susretu 15. kola njemačkog nogometnog prvenstva Hoffenheim i Borussia Dortmund su pred 30.000 gledatelja odigrali 2:2

Domaćin je vodio 1:0 i 2:1, no Borussija se oba puta vratila, a drugi pogodak je postigla s igračem manje.

Domaćin je poveo već u 3. minuti golom Marca Utha, no gosti su poravnali u 11. minuti, a strijelac je bio Mario Gotze. Hoffenheim ponovo dolazi u vodstvo u 20. minuti preko Sandra Wagnera, a možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 41. minuti kada je gostujući veznjak Marco Reus zbog drugog žutog morao napustiti teren.

U 48. minuti Borussija je izjednačila s igračem manje, a pogodak je postigao Pierre-Emerick Aubameyang kojem je to bio već 16. gol u prvenstvu ove sezone.

Do kraja utakmice usprkos nizu prilika s obje strane više nije bilo pogodaka. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić zaigrao je za domaći sastav posljednjih pola sata.

Hoffenheim se nakon ove utakmice popeo na treće mjesto Bundeslige sa 27 bodova koliko ima Hertha, no berlinski sastav ima slabiju razliku pogodaka. Na ljestvici vode Bayern i RB Leipzig sa po 33 boda, dok je Borussia Dortmund na petom mjestu sa 26 bodova koliko na šestom mjestu ima i Eintracht Nike Kovača.