PRIMERA

Kontroverzni hrvatski napadač zabio u remiju Las Palmasa

04.12.2016 u 20:42

U susretu 14. kola španjolskog nogometnog prvenstva Deportivo Alaves i Las Palmas su odigrali 1:1, a pogodak za goste zabio je hrvatski napadač Marko Livaja

Domaćin je poveo u 4. minuti golom Alexisa, a Livaja je izjednačio u 57. minuti. Bio je to njegov treći pogodak ove sezone nakon što je prva dva zabio u pobjedi protiv Valencije (4:2) u kolovozu ove godine.

Livaja je protiv Alavesa na terenu proveo 68 minuta, a osim pogotka upisao je i žuti karton u 26. minuti.

Sporting Gijon je kod kuće porazio 'fenjeraša' Osasunu 3:1, a Duje Čop je igrao do 81. minute kada je zamijenjen.

Strijelci za Sporting bili su Carlos Carmona (43, 78) i Douglas (56), dok je poraz Osasune ublažio Miguel Flano golom u 86. minuti.

U vodstvu je Real Madrid sa 34 boda ispred Barcelone koja ima 28 i Seville sa 27 bodova. Posljednja tri mjesta koja vode u drugu ligu drže Deportivo Coruna (10), Granada (8) i Osasuna (7).

Sporting je s tri nova boda skočio na 16. mjesto sa 12 bodova, dok je Livajin Las Palmas na desetoj poziciji sa 20 bodova.