03.12.2016 u 22:20

• +23

Barcelona v Real Madrid

Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Hrvatski kapetan Luka Modrić rekao je kako mu je prilikom izvodenja slobodnog udarca u 89. minuti branič Sergio Ramos signalizirao da mu nabaci loptu koju je zatim sretno poslao u mrežu Barcelone za 33. utakmicu Real Madrida bez poraza.

'Ramos mi je dao signal da mu uputim loptu. Rekao mi je gdje da ju nabacim. I eto. Čini se jednostavno. Srećom bio je na pravom mjestu kao i uvijek. To je nešto prirodno, nešto što ne vjezbamo. I da, ovo ću pamtiti', izjavio je Modrić nakon remija 1:1 na Camp Nou.

'Odigrali smo dobru utakmicu posebno na početku. Oni su u drugom dijelu dominirali 15 minuta i zabili, no nakon toga nismo stali, nego smo nastavili pokušavajući izjednačiti što smo i ostvarili na kraju', rekao je hrvatski vezni igrač.

'Zabiti ovakav gol na Camp Nou je poput pobjede. Ovo je bio itekako bitan pogodak. Nastavljamo biti vodeća momčad prvenstva no do kraja ima još puno", izjavio je.

Real Madrid je neporažen 33 utakmice zaredom.

'Moramo nastaviti ovako. Utakmicu po utakmicu pa ćemo vidjeti kada će uslijediti poraz. Nadam se nikada. No ne treba razmišljati o rekordima. Pa ipak, 33 utakmice bez poraza nije slučajnost', rekao je.

Igrači su presretni napustili Barcelonin stadion grleći se kao da su pobijedili.

'Bili smo zadovoljni. Sergio Ramos mi je u šali rekao 'konačno si jednu loptu dodao dobro'.

O svojoj igri nije htio govoriti.

'Ne volim pričati o svojoj igri, rađe govorim o igri ekipe. No svaki dan se osjecam sve bolje nakon ozljede', napomenuo je.

'Kada ovako igramo smo nepobjedivi. S ovakvom kvalitetom igrača koje imamo, kada se zalažemo i borimo teško nas je pobijediti. To je nešto sto moramo uvijek imati na umu, ne samo u derbijima nego uvijek. U odličnoj smo formi i vjerujem da ćemo nastaviti ovako u idućim utakmicama'.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić rekao je kako je htio i mogao napraviti više za Barcelonu protiv Real Madrida no da ga je trener izvukao iz igre kada je utakmica bila pod njihovom kontrolom.

'Htio sam napraviti puno više tijekom utakmice no to je bila trenerova odluka a ja sam mu uvijek zahvalan kada mi ukaže povjerenje', izjavio je Rakitić koji je teren napustio u 60. minuti pri rezultatu 1:0.

Zamijenio ga je kapetan Andres Iniesta koji je zbog ozljede izbivao 40 dana s terena.

'Barem je Iniesta opet s nama. On je jedinstven igrač, izuzetno bitan za nas', napomenuo je.

Real Madrid je izjednačio u 89. minuti pogotkom braniča Sergija Ramosa glavom nakon što je slobodan udarac izveo Luka Modrić.

'Bio je to težak udarac jer smo imali utakmicu pod kontrolom i boli primiti gol u posljednjim trenucima. Odlazimo uzdrmani jer smo htjeli pobijediti i bili smo blizu. Trebalo je samo zatvoriti utakmicu', rekao je hrvatski vezni igrač.

'Iz praktično jedine prilike u drugom dijelu zabili su nam gol', dodao je.

Smatra kako igra i taktika nisu bili loši.

'Ne treba nas kritizirati. Ideja je bila jako dobra, kontrolirali smo El Clasico, bili smo blizu drugog pogotka...No prvenstvo je dugo, puno se stvari još može dogoditi', rekao je.